Skocz do zawartości
Anemonke

Asus TUF Gaming nie daje rady przy grach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niedawno kupiłem sobie laptopa "gamingowego" (poniżej specyfikacja), jednak nie daje on rady przy grach których wymagania są znacznie niższe niż jego parametry (dla przykładu M&B Bannerlord). Gra mocno klatkuje, ekrany wczytywania wyświetlają się o wiele dłużej niż u innych, wiatraki zaczynają szaleć a to wszystko i tak na najniższych możliwych wymaganiach graficznych w grze której wymagania są o wiele niższe niż parametry mojego laptopa. Oczywiście można go oddać na serwis ale być może jest to kwestia jakichś ustawień w laptopie, albo może chociaż ktoś z was jest w stanie wskazać która część może być problematyczna. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi bo osobiście w temacie sprzętu komputerowego jestem zielony.

 

Model: ASUS TUF Gaming FX505DV-AL136T

Rozdzielczość: 15,6"

Wyświetlacz: 120Hz

Procesor: AMD Ryzen 7 3750H  

RAM: 16GB

Dysk: 1TB SSD

Grafika: RTX2060  

System: Win10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Ten procesor nigdy nie był rakietą w grach.. Kup sobie puchę sprężonego powietrza, zmień pastę ( tylko nie wiem jak tu z gwarancją) to trochę pomożesz temu lapku, ale cudów nie oczekuj....Pastę możesz sobie kupić np MX4 albo Arctic Silver. Na serwis nie ma co go wysyłać, stracisz tylko czas. Tylko najlepiej zadzwoń do asusa i zapytaj czy możesz wymienić  pastę bez utraty gwarancji. Wiem tylko tyle, że lenovo na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie coś rozkręcać niech najpierw sprawdzi w HWINFO jakie taktowania ustawia procesor i grafika, jakie są temperatury.

Może faktycznie od wysokich temperatur taktowania są zbijane w dół to wtedy spada wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...