Skocz do zawartości
Pudzian1012

Komputer do grania 2000-2700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić mojego starego PC na cos nowego, lepszego, dlatego tez pisze z prośbą o polecenie/złożenie w miarę wydajnego komputera, wraz z obudową, do grania w cenie 2000-2700zł. Zależy mi żeby komputer potrafił pociągnąć coś więcej niż stare NFS i lola (co aktualnie zapewnia mój obecny :P),  zależy mi żeby w tym PC znajdował się dysk SSD. W starym komputerze posiadam podzespoły takie jak: Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU G860 @ 3.00GHz   3.00 GHz, Karte Graficzną: NVIDIA GeForce GT 630, Dysk Twardy:2xHDD C=146GB i D=318GB , Płytę głowną: Asus P8H61-MX R2.0, RAM: 2x4GB, oraz zasilacz: ATX Chieftec GPS-450W.

Jestem laikiem jeśli chodzi o takie sprawy ale wiem ze to straszny syf, lecz fajnie by było gdyby na przykład płyta główną dała rade, znaleźć w nowym PC oczywiście jeśli nie jest za słaba. Wydaje mi się też że zasilacz powinien być okej i nie ma potrzeby, póki co, kupować nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wyżej jest ok, tylko możesz wybrać tańszą płytę główną. Jeżeli Twój zasilacz jest jako taki https://www.x-kom.pl/lista/ne9fj4236 zmieścisz się z RTX2060. Tylko z zestawu odrzucasz zasilacz.

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
  • SilentiumPC Signum SG1
  • KFA2 GeForce RTX 2060 EX 1-Click OC 6GB GDDR6
  • MSI B460M-A PRO
  • Intel Core i3-10100
  • KIOXIA 480GB 2,5" SATA SSD EXCERIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 14:57, roar.RAR napisał:

i3 to w tym budżecie praktyczne maxium. Powiedz ile lat ma ten twój zasilacz, bo ja na twoim miejscu bym go wymienił. Z zasilaczem to byłby taki zestaw na i3 10100f + 1660 Super https://www.x-kom.pl/lista/6rz7c6f3a

Zasilacz ma już pare latek, więc raczej bedzie do wymiany, a jeśli chodzi o procek nie znalazło by sie coś lepszego od i3? Naprzykład jakieś Ryzeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen wyjdzie drożej , model R3 3100 to koszt ~500 zł , płyta cenowo jeszcze wyjdzie podobnie - przynajmniej jeżeli chodzi o płyty na B450 , B550 to koszt 350+ zł .

R3 3100 w grach ma podobną wydajność co ten I3 , I5 10400F to koszt trochę ponad 700 zł , o cenie R5 3600 już nie mówię to teraz to całkiem odlecieli - procek kosztuje w okolicach 1 000 zł .

Starszych R5 2600 nie warto brać , R3 3100 mimo mniejszej liczby rdzeni / wątków ma podobną lub nieco lepszą wydajność i jest tańszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...