Skocz do zawartości
Rahi

GRY [+-7000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pora na modernizację mojego staruszka. Zestaw będzie służył głownie do grania w 1440p/144hz + w tym samym momencie odpalona przeglądarka z mediami na drugim monitorze.

Obecnie: i5 4670k ; GTX 1070 ; AsRock Z87 Extreme4 ; XFX TS 550W 80+ Bronze ; Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered ; Thermalright HR-02 Macho ; Zalman Z3.

Póki co zostawię 1070, a docelowo zestaw będzie budowany pod RTX 3070 lub 3080, jeszcze nie zdecydowałem, ale na to będę miał pewnie kilka miesięcy, zanim dostępność będzie na znośnym poziomie.

Teraz pytanie, czy ktoś się orientuje jak wygląda czas oczekiwania na Ryzena 5 5600x? Zastanawiałem się nad tym prockiem, ale ani w morele, ani w x-kom, nie mogli sprecyzować jaki może być czas oczekiwania. Zastanawiam się czy nie kupić po prostu teraz Intela.

Wstępnie wrzuciłem: https://www.morele.net/inventory/info/4cbcb30a/ - Do tego obudowę MSI MPG Gungnir 110R.

1. Czy nie przesadziłem z jakimiś komponentami?

2. Czy warto wziąć szybszy RAM?

3. Czy z tą MOBO będę mógł podłączyć USB-C z frontu obudowy?

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Rahi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest ok, drobna zmiana to chłodzenie, ale na wersję większą czyli 360. 240 ma problemy przy i5 10600K bez oc...

2. Te ramy są ok. Jeżeli dobrze kojarzę, są to moduły na b-die, więc możesz jeszcze podziałać z podbiciem taktowania.

3. Tak, USB-C jest pod złączem ATX.

 

Co do 5600x - na tego procka jest bardzo duży popyt. Myślę, że raczej nikt bez szklanej kuli nie podpowie kiedy ten procek będzie dostępny ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie, czy w przypadku tej obudowy i płyty będę w stanie podłączyć dodatkowo poniższe dyski? Mam je obecnie w budzie.

Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO

Dysk Toshiba P300 ((HDWD120UZSVA))

Plextor 2,5' 128GB, SATA III

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...