Skocz do zawartości
860lacov

3900x czy 10850k ?

Rekomendowane odpowiedzi

Już mi trochę na forum pomogliście, ale koniec końców czekałem na black friday i o dziwo coś mi się udało wyszarpać 10850KA (na razie zamówione do odbioru)

Fotografia, blender czasem jakaś gierka

1 #######

3900x

Asus TUF x570 Pro (to jest jedyna płyta, która mi pod ten procesor pasowała cena/wyposażenie)

Cena 3182

2 #######

10850K

Asus z490-e Strix (jak dla mnie mobo marzenie)

Cena 3193

3 #######

10850K

Asus TUF Z490 Plus Wi-Fi

Cena 2771

 

Naczytałem się testów. Naoglądałem pewnie tyle samo. Generalnie 3900x wydajniejszy w zastosowaniach typu oprogramowanie, a intel trochę lepiej pod gry,

Zasadniczo gdybym miał wybrać między 1 a 2 to poszedłbym w AMD, ale doszła mi jeszcze opcja obcięcia kosztów przy płycie głównej, a ten tańszy asus to też chyba przyzwoity sprzęt.

Jak widać z mojego opisu sprzęt jest u mnie na lata chociaż w tym wypadku brałem tez pod uwagę zmianę za jakiś czas na intela gen 11 lub AMD 5xxx

 

Opcja ostatnia wydaje się być najbardziej rozsądna. Do tego dochodzi pamięć RAM oraz dysk, ale w każdym przypadku te same zestawy więc ich nie wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w pierwszym poście.

Obróbka foto, blender, może spróbuję swoich sił z materiałem wideo, a jak czas pozwoli to i jakaś gra.

 

Temat za to juz nie aktualny bo za niewiele więcej od 10850k dostałem 3900xt

 

Za to podczas black friday udało mi się zarezerwować 10850k w x-kom

Mogę odstąpić. 1849zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...