Skocz do zawartości
Lessingham

Prośba o ocenę zestawu do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) W pierwszych słowach chcę przeprosić za wszelkie bzdurki czy nieścisłości, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o, cóż, wszystko w temacie składania komputerów. Gram generalnie w stare izometryczne cRPGi które dziś chodzą na kalkulatorach. Biorąc jednak pod uwagę chęć żony do pogrania w Cyberpunka, no i moją chęć troszkę nadrobienia nowości, myślę o nowym sprzęcie. Po sprawdzeniu co się pisze w sieci kompletnie mi ręce opadły, wydaje mi się to - składanie - bardzo ezoteryczne i nie ukrywam, że nie mam zdolności się w to bardzo zagłębiać.

 

Kierując się bardzo podstawowymi wskazówkami znalazłem taki zestaw, wydaje mi się porządny, proszę o ocenę czy czegoś tu nie przepłacam drastycznie za coś. Szukam czegoś przyzwoitego do 5000.

https://www.x-kom.pl/p/599007-desktop-x-kom-g4m3r-500-r7-2700x-16gb-1tb-w10px-rtx2060.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz gotowca - oprócz za robociznę przy składaniu płacisz za komponenty o których nikt nie pisze: jaki RAM, jaka płyta główna. A jak się nie pisze, to raczej słabe. Na szybko szacuję, że ten zestaw jest wart ~4000 za komponenty, może mniej.

Już lepiej wybierz coś w założonym budżecie z polecanych zestawów z serwisu:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-listopad-2020

I dobierz usługę złożenia komputera w sklepie. Pamiętaj, że trzeba dobrać jeszcze obudowę i system. Już zestawy za 3800 z zestawienia są lepsze w grach - Ryzen 2700X to fajny procesor, ale dwie generacje w plecy, nowsze Ryzen 3600/i5-10400f są w grach szybsze. Pojemność dysku też dobierz wedle uznania, jeśli potrzebujesz większej.

Na dniach będzie nowe zestawienie polecanego sprzętu na grudzień - wskoczy o północy z 30.11/1.12.

A na marginesie - jeśli umiecie złożyć szafkę z Ikei, z komputerem też sobie poradzicie.

Edytowane przez torrentius
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do 4,5k https://www.x-kom.pl/lista/kvlu26hnr reszta do 5k wyjdzie system.

  • Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  • SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400F
  • Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse BE 8GB GDDR6

Ewentualnie poczekac na RTX3060ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 20:58, torrentius napisał:

Już lepiej wybierz coś w założonym budżecie z polecanych zestawów z serwisu:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-listopad-2020

I dobierz usługę złożenia komputera w sklepie. Pamiętaj, że trzeba dobrać jeszcze obudowę i system. Już zestawy za 3800 z zestawienia są lepsze w grach - Ryzen 2700X to fajny procesor, ale dwie generacje w plecy, nowsze Ryzen 3600/i5-10400f są w grach szybsze. Pojemność dysku też dobierz wedle uznania, jeśli potrzebujesz większej.

Na dniach będzie nowe zestawienie polecanego sprzętu na grudzień - wskoczy o północy z 30.11/1.12.

Bardzo dziękuję za rady :) Pierwotnie właśnie z tej strony chcieliśmy skorzystać, ale w przypadku wielu zestawów nie mieli w sklepie części na stanie i z rozmowy z prowadzącym czat konsultantem wynikło, że wiele jeszcze długo nie będzie dostępnych...

 

W dniu 28.11.2020 o 15:05, Stever napisał:

Zestaw do 4,5k https://www.x-kom.pl/lista/kvlu26hnr reszta do 5k wyjdzie system.

  • Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  • SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400F
  • Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse BE 8GB GDDR6

Ewentualnie poczekac na RTX3060ti.

Dzięki! Niestety ta karta graficzna też nie jest dostępna w tym sklepie :( Polecałbyś jakąś zamiast niej, czy ewentualnie poczekać na to o czym piszesz te kilka dni (z tego co w sieci znalazłem to kilka dni) i po prostu podmienić? Pewnie też sobie trochę więcej gigabajtów kupię, ale to, domyślam się, poboczna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 14:37, Lessingham napisał:

Bardzo dziękuję za rady :) Pierwotnie właśnie z tej strony chcieliśmy skorzystać, ale w przypadku wielu zestawów nie mieli w sklepie części na stanie i z rozmowy z prowadzącym czat konsultantem wynikło, że wiele jeszcze długo nie będzie dostępnych...

 

Dzięki! Niestety ta karta graficzna też nie jest dostępna w tym sklepie :( Polecałbyś jakąś zamiast niej, czy ewentualnie poczekać na to o czym piszesz te kilka dni (z tego co w sieci znalazłem to kilka dni) i po prostu podmienić? Pewnie też sobie trochę więcej gigabajtów kupię, ale to, domyślam się, poboczna rzecz.

Grafike jak Ci się uda celuj w RTX3060ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...