Skocz do zawartości
Donci

Jaki Monitor 32 cale 2k VA 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może mi ktoś pomóc w doborze monitora  ? musi być 32 cale 2560 x 1440  matryca VA min 144hz zależy mi na najlepszym odwzorowaniu kolorów bo wiadomo że samym CS em człowiek nie żyje ? i oczywiście możliwa regulacja góra dół cena max 2000 zł 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Donci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze nieśmiertelny LG 32GK850F. Spełnia założenia i jeszcze niedawno uznawany był za monitor z jednym z najlepszych płaskich paneli VA. Teraz też nie ma czego się wstydzić, szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jakis konkurent do tego LG 32GK850F ? Moze zakrzywiony ?
Kupilem wlasnie zestaw w podpisie i siedze na Dell IPS 24"
Nie wiem czy przesiadka na 27" bedzie odczuwalna wiec tez sie skłaniam na +30"
Glownie net, troche obrobka zdjec i jakies marne gry typu WOT i Rust. Choc moze teraz jakiegos CyberPunka odpale. 
Monitor do 3000zl mysle ze ma sens
LG 32GK850G-B ?
Samsung Odyssey G7 ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz IPS, to przesiądź się na IPS (szczególnie jak myślisz o grafice - VA tutaj to kiepski pomysł, z powodu choćby znacznych zmian gammy wzgl. kąta). Przesiadka na 27" będzie odczuwalna (choć jeszcze kwestia czy masz 24" 1920x1080 czy 24" 1920x1200 - to 16:10 jest większe). No i pytanie czy BARDZO chcesz zwiększyc rozmiar (jeśli tego Ci najbardziej brakuje, to bierz to 31,5")

ps. zanim kupiłem swój monitor (31,5" IPS 4K) to chciałem kupić 31,5" VA 4K (bo 2x tańszy). Jak zobaczyłem siedząc przed monitorem i testując w pixel persistence analyzer różnicę między postrzeganą gammą w centrum vs przy krawędziach, to wyszło jakoś 0,4 różnicy ... jak to zobaczyłem to wiedziałem, że musi być IPS. W kolorach też są zmiany na VA (purpura na całym ekranie to nieźle obrazuje)

http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php

Także VA dobre do rozrywki z powodu kontrastu/czerni, ale nie do pracy z kolorem na zdjęciach czy filmach

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyle napisał:

Masz IPS, to przesiądź się na IPS (szczególnie jak myślisz o grafice - VA tutaj to kiepski pomysł, z powodu choćby znacznych zmian gammy wzgl. kąta). Przesiadka na 27" będzie odczuwalna (choć jeszcze kwestia czy masz 24" 1920x1080 czy 24" 1920x1200 - to 16:10 jest większe). No i pytanie czy BARDZO chcesz zwiększyc rozmiar (jeśli tego Ci najbardziej brakuje, to bierz to 31,5")

ps. zanim kupiłem swój monitor (31,5" IPS 4K) to chciałem kupić 31,5" VA 4K (bo 2x tańszy). Jak zobaczyłem siedząc przed monitorem i testując w pixel persistence analyzer różnicę między postrzeganą gammą w centrum vs przy krawędziach, to wyszło jakoś 0,4 różnicy ... jak to zobaczyłem to wiedziałem, że musi być IPS. W kolorach też są zmiany na VA (purpura na całym ekranie to nieźle obrazuje)

http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php

Także VA dobre do rozrywki z powodu kontrastu/czerni, ale nie do pracy z kolorem na zdjęciach czy filmach

Ciekawy test, faktycznie na moim VA przy calym ekranie fioletowym krawedzie przechodza delikatnie w róż, co ciekawy na innych planszach zadnych takich odchylen nie zauwazylem.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kyle napisał:

Masz IPS, to przesiądź się na IPS (szczególnie jak myślisz o grafice - VA tutaj to kiepski pomysł, z powodu choćby znacznych zmian gammy wzgl. kąta). Przesiadka na 27" będzie odczuwalna (choć jeszcze kwestia czy masz 24" 1920x1080 czy 24" 1920x1200 - to 16:10 jest większe). No i pytanie czy BARDZO chcesz zwiększyc rozmiar (jeśli tego Ci najbardziej brakuje, to bierz to 31,5")

ps. zanim kupiłem swój monitor (31,5" IPS 4K) to chciałem kupić 31,5" VA 4K (bo 2x tańszy). Jak zobaczyłem siedząc przed monitorem i testując w pixel persistence analyzer różnicę między postrzeganą gammą w centrum vs przy krawędziach, to wyszło jakoś 0,4 różnicy ... jak to zobaczyłem to wiedziałem, że musi być IPS. W kolorach też są zmiany na VA (purpura na całym ekranie to nieźle obrazuje)

http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php

Także VA dobre do rozrywki z powodu kontrastu/czerni, ale nie do pracy z kolorem na zdjęciach czy filmach

wlasnie wolalbym cos 16:10 ale to chyba bardzo rzadko sie spotyka. Moze jakies graficzne cuda. Profesjonalnie nic nie robie z grafika, ot filmy na YT, zdjecia do swojego sklepu ale fakt ze szukam dobrego monitora przede wszystkim do facebook/film/grafika a nie tylko do gier. Na CSy juz jestem za stary ? W sumieciezko powiedziec.

Ten moj Dell U24 tez jakis wybitny nie byl ani drogi. Ale wtedy jak kupowalem to wszystkie monitory byly lustrzane wiec ten byl wyjątkiem no i te 16:10 mnie przekonało i IPS. Dzis to inny swiat. Inne matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kyle napisał:

ps. zanim kupiłem swój monitor (31,5" IPS 4K) to chciałem kupić 31,5" VA 4K (bo 2x tańszy).

Jaki model masz? Ja nadal siedzę na NEC PA301W i powiem że to najlepszy zakup jakiego dokonałem. Jednakowoż 4k kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toms83 napisał:

Jaki model masz?

LG 32UD99. Fajny ma kontrast jak na IPS - popełniłem nawet kilka pomiarów. Kontrast przy zmierzonym ~6500K jest zbliżony do 1500:1 (wysokiej precyzji pomiar do 0,001cd, jasność podświetlenia wysoka by podnieść dokładność przy pomiarze czerni). Srebrzenie IPS czerni pod kątem niestety oczywiście jest (tylko IPS z OCF lub A+TW tego nie mają). Nic, trzeba czekać na OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...