Skocz do zawartości
marcin1234

wybór kabla lan i gniazdka podtynkowego rj45.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, potrzebuję pociągnąć kabel od routera do mojego komputera w sypialni. Kabel ma być pod podłogą albo w ścianie jeszcze się zobaczy. W każdym razie czy jak kupię taki kabel i gniazdko to będzie ok ? Czy macie coś lepszego, oczywiście tak do 100 zł. Albo najlepiej mniej bo każdy grosz się jednak liczy. Zależy mi jednak na tym by kabel nie nawalił po pół roku, tak samo gniazdko oraz by było stabilne połączenie, czyli ekranowane bez żadnych zakłóceń itd. Dzięki z góry. 

kabel

gniazdko

 

Edytowane przez marcin1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak kupisz taki kabel to nie potrzebujesz gniazdka - ma wtyczki na obu końcach założone fabrycznie. Taki kabel można puścić sobie np. w listwach przypodłogowych.

Jeżeli chcesz puszczać kabel w ścianie (pod tynkiem) to kup miedzianą skrętkę na metry. Różni się od tego kabla tym, że pojedyncze żyły są z jednego kawałka drutu a nie plecionki jak w tym kablu zalinkowanym przez Ciebie. Do gniazdka podłącza się  kabel bez wtyczki - na you tubie są nawet filmy instruktażowe od producenta gniazda które zalinkowałeś.

Jeżeli ja kładłbym sobie kable na ścianie to poszukałbym dobrego kabla (w internetach ludzie chwalą polskich producentów ale ja dawno nic nie robiłem więc ciężko coś doradzić) a gniazdo kupił jakieś budżetowe (zawsze można wymienić bo jest na wierzchu). Druga sprawa to jak gniazdo jest podwójne to może warto położyć dwa kable? Nawet jak na razie drugi niepotrzebny to zawsze będzie w zapasie na drugi komputer, telewizor albo inne urządzenie. Taki kabel można zostawić niepodłączony dopóki nie będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rzepa84 napisał:

Cześć. Jak kupisz taki kabel to nie potrzebujesz gniazdka - ma wtyczki na obu końcach założone fabrycznie. Taki kabel można puścić sobie np. w listwach przypodłogowych.

Jeżeli chcesz puszczać kabel w ścianie (pod tynkiem) to kup miedzianą skrętkę na metry. Różni się od tego kabla tym, że pojedyncze żyły są z jednego kawałka drutu a nie plecionki jak w tym kablu zalinkowanym przez Ciebie. Do gniazdka podłącza się  kabel bez wtyczki - na you tubie są nawet filmy instruktażowe od producenta gniazda które zalinkowałeś.

Jeżeli ja kładłbym sobie kable na ścianie to poszukałbym dobrego kabla (w internetach ludzie chwalą polskich producentów ale ja dawno nic nie robiłem więc ciężko coś doradzić) a gniazdo kupił jakieś budżetowe (zawsze można wymienić bo jest na wierzchu). Druga sprawa to jak gniazdo jest podwójne to może warto położyć dwa kable? Nawet jak na razie drugi niepotrzebny to zawsze będzie w zapasie na drugi komputer, telewizor albo inne urządzenie. Taki kabel można zostawić niepodłączony dopóki nie będzie potrzebny.

No właśnie bym wolał by to tak z gniazda nie wystawało. Ale taki mogę przecież obrać z tej osłonki pcv i też zarobić w gniazdko ? Właśnie widzisz może ktoś poleci konkret kup to i to będzie działać, będziesz zadowolony. Mogą być owszem dwa kable. Mi chodzi o to bym dał radę zrobić to sam, bez jakiegoś wyszukanego sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważna firma tylko kategoria kabla - na 15 m kupa max cat 6a (w przyszłości pociągnie 10 Gbit) - Wszystkie kable cat 6a są w ekranie. Jeśli tylko potrzebujesz 1 Gbit to gniazko cat 5e wystaczy. jeśli chcesz zarobić do nie go koncówkę czyli kupic na metry (tak jak kolega sugeruje) to będziesz potrzebował koncówki rj-45 tylko kat 7 (ponieważ grubśc kabla jest inna w stosunku do zwykłych kabli cat 5e). Jeśli nie chcesz zaciskać - to ten kabel który wybrałęs jest ok - ucinasz koncówkę z jednej strony i zarabiasz do gniazka punch toolem ? (musisz sprawdzić jaki stanadard ma wejscie annexie a lub b)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zabuza napisał:

Nie ważna firma tylko kategoria kabla - na 15 m kupa max cat 6a (w przyszłości pociągnie 10 Gbit) - Wszystkie kable cat 6a są w ekranie. Jeśli tylko potrzebujesz 1 Gbit to gniazko cat 5e wystaczy. jeśli chcesz zarobić do nie go koncówkę czyli kupic na metry (tak jak kolega sugeruje) to będziesz potrzebował koncówki rj-45 tylko kat 7 (ponieważ grubśc kabla jest inna w stosunku do zwykłych kabli cat 5e). Jeśli nie chcesz zaciskać - to ten kabel który wybrałęs jest ok - ucinasz koncówkę z jednej strony i zarabiasz do gniazka punch toolem ? (musisz sprawdzić jaki stanadard ma wejscie annexie a lub b)

W sumie nie wiem jak to sprawdzić ? Czyli jeżeli gniazdko ma a a kabel b to nie będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wtyczka ma powiedzmy TIA/EIA-568-A to musisz zrobić to wlasnie w tym standardzie jeśli TIA/EIA-568-B to w tym. Jak to poznać? Jęsli obrócisz wtyczkę tak że dzyndzek od wyciągania wtyczki jest na spodzie to licząc od lewej pierwszy przewód jest koloru bialo-pomarnczowego a drugi pomarnczowy to jest b a jesli pierwszy jest bialo zielony, zielony. zobacz rys. Gniazdko zawsze ma wypisane 2 standardy do polaczenia.

2.png

3.png

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem do każdego gniazdka pasuje każdy typ kabla ? Dzięki za pomoc. Zastanawiam się jeszcze czy nie puścić dwóch przewodów i gniazda podwójnego nie brać. Droga to zabawa jakbym tak chciał w każde miejscu w domu puścić kabel. Chciałbym kabel puścić za listwami by nie kuć więc dobrze by było jakby był miękki dość by kąty 90 stopni robić i to jest dopiero zabawa dobrać taki kabel... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od listwy ja mam cat 7 i bardzo trudno robić kąty na nim jest grubszy i bardziej sztywny niz cat 6 czy 5e. co do gniazdka to kazde jest uniwersalne ale jak chcesz miec szybkosc 10 Gbit to niestety trzeba bedzie poźniej gniazdo wymienic do 1 Gb może być każde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie wiem co konkretnie kupić ? A już normalnie przestudiowałem wszystko chyba co się dało. I, że firma się liczy, źródło kabla no wszystko... ale gdzie kupić od kogo i co dokładnie to normalnie nie wiem. Coraz większy mętlik. Jakby ktoś robił zestawy lanowe gniazdka plus kable to by zbił fortunę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan piaac glupoty bo da sie kupic gniazdka i kabel w jednym sklepie i [mention=21483]Zabuza[/mention] powiedzial Ci ze firma sie nie sugeruj.

Kup to co uwazasz odnosnie gniazdek (byle pod 10gbps)i kup kabel cat6A kub Cat7 bo jak patrzelismy oatatnio z [mention=21483]Zabuza[/mention] to cat6a ekranowany za duzo nie rozni sie cena od cat7

Moja propozycja jak chcesz tanio to bierz od od jednego sprzedawcy. Ja bym kupil ten https://allegro.pl/oferta/kabel-skretka-s-ftp-kat-7-drut-rj45-miedz-cu-lsoh-9016623096

Tylko policz ile potrzebujesz metrow i od nich mozesz tez wziac gniazdka.

 

Edit: co prawda aukcja widzę, ze jest zakończona, ale powinni miec ten kabel bo widze ze go sprzedaj innej ofercie po 100m. Musisz zadzwonic i sie dogadac

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po napisaniu do nich i sprecyzowaniu moich wymagań odpisali, że w sumie posiadają tylko dość sztywne kable, jakiś kat 7 już zarobiony niby ma być mniej sztywny i ma się niby dać z tego robić kąty 90 stopni pod listwy. Na pytanie o gniazdka ekranowane nie odpisują w ogóle. Także jak widzicie, nie jest tak prosto kupić w jednym sklepie pod niby by się wydawało proste wymagania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ze nie ogarniasz nadal o co chodzi ? gdybyś przeczytał ze zrozumieniem  cały ten temat w którym ja i zabzua  napisaliśmy Ci o co chodzi.A teraz robisz kwadraturę koła ? Serio nie pisz pierdół ze nie jest prosto, poprostu TY za bardzo kręcisz z tematem i  przy tłumaczeniu przez telefon facet Cie nie zrozumiał :)
Sam Zabuza pisał ze kabel jest grubszy i trudniej sie ukałada łuki. Gniazdek kat7ekranowanych nie ma ?
Masz Kupić Kabel Kat7 pomaranczowy co ja napisałem i gniazdka Kat 6ekranowane btw zabuza ma gniazdka SIMONA u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...