Skocz do zawartości
Chlebu

Monitor 24" 1440p do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

potrzebuję 2 monitory 24" 1440p do pracy na ciemnym tle przy programowaniu, więc możliwie niski BLB. Zależy mi na w miarę poprawnej reprodukcji kolorów (amatorskie foto), dobrych kątach, cienkich ramkach. Mile widziane USB-C (może zdarzyć się potrzeba podłączenia laptopa) i daisy chain po DP. Regulacja wysokości nie ma znaczenia, będą wisiały na uchwycie.

Obecnie pracuję na Dell P2416D i P2418H. Nie ma tragedii, ale mogłyby mieć trochę lepszą czerń i niższy poziom minimalnego podświetlenia.

Moje typy:
- Dell U2520D
- Dell P2421D
- AOC Q24P2Q

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8a69173cde

Czy w moim przypadku warto dopłacać do U2520D? Jeśli nie to AOC czy Dell P, a może całkiem co innego?
AOC jest najtańszy, ma najniższy poziom maksymalnego podświetlenia, ale zdaje się mieć większe pokrycie sRGB niż P2421D. Nie wiem czego się spodziewać (w porównaniu do Dell P) po AOC jeśli chodzi o BLB. Delle można kupić 5 letnią gwarancją.

Rozważałem 1 szt. 32" UHD, ale wydaje mi się, że bardziej komfortowo będzie rozłożyć pracę na dwa osobne monitory niż jeden podzielony.

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chlebu napisał:

Rozważałem 1 szt. 32" UHD, ale wydaje mi się, że bardziej komfortowo będzie rozłożyć pracę na dwa osobne monitory niż jeden podzielony.

nie programuje, ale spędzam masę czasu na xls, modyfikacji www i szukaniu dokumentacji, mam monitor 21:9 (Ultrawide), nie zamienił bym na dwa osobne, szyja nie boli, mniejszy pobór energii, mam jakiś LG za tysiaka sprzed 5-6 lat i jestem mega zadowolony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 21:9 2160x1440. 24"/27" 2560x1440p daje odczuwalnie większe pole robocze w pionie. Zgadzam się, że drugi monitor wykręca szyję. Dlatego m. in. 24 a nie 27" wolę. Przy 32" obawiam się kręcenia głową po ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...