Skocz do zawartości
szczablik

Zasilacz RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuję kupić zasilacz do RTX 3080 którego posiadam od dwóch dni. Obecnie posiadany MODECOM VOLCANO 750W (wersja bez certyfikatu) zrobił się baaardzo głośny jeżeli chodzi o wentylator. Czy do 300/350 zł kupię coś sensownego ? Czy to już będzie wydatek rzędu 400/450 zł ?

Jedyne wymagania to to żeby był modularny i oczywiście cichy.

Czy warto pchać się w używane zasilacze ?

Edytowane przez szczablik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym niczego poniżej 750 Watt, poza tym jak kupiłeś taką kartę to na zasilaczu też nie powinieneś oszczędzać to troszeczkę tak jakbyś kupił karoserię od Ferrari a zamontował silnik Fiata. Coś z Seasonic jak najbardziej ale ja to bym uderzał w prime 750Watt żeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też tak duże wykorzystanie obecnego zasilacza, przy RTX 2080 Super nie było takich numerów.

 

Chyba pójdę w stronę tego Be Quieta 750W. Może warto na przyszłość dopłacić do wersji 850W ? Zawsze to mniejsze obciążenie dla zasilacza ? Nigdy nie miałem Be Quieta. Czy przy powiedzmy wykorzystaniu 80% jego mocy też są głośne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczablik napisał:

Czy spotkaliście się z poniższą firmą?

jedna z topowych firm jeśli chodzi o zasilacze - choć mniej znana niż wypromowany u nas "sisonik"

https://www.morele.net/zasilacz-adata-core-reactor-750w-corereactor750g-bkceu-6303209/

499zł 10 lat gwarancji pełna modularność i to samo co seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się, żeby nie robić podobnego tematu...

Do i9 10850 oraz RTX 3080 jaki najlepszy zasilacz cena / jakość?

Zawsze używałem BQ i mam takiego aktualnie ale on ma tylko 580w i ma chyba z 6 lat

Zależy mi na maksymalnej ciszy a BE QUIET! STRAIGHT POWER 11 PLATINUM 750W jest troche drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, outdatedTV napisał:

RTX 3080 mają napisane w wymaganiach minimum 750W. Minimum podkreślam. Potrzebne jest coś co jest dobrej firmy, ma 750W i jest certyfikowane. Nic niżej niż to!

To powiedz mi dlaczego ten RTX w testach pobiera ~ 500W ( cała platforma , nierzadko jest to mocne i kręcone CPU w rodzaju R7 3800XT czy I7/I9 ) .

Całość zasilana przez psu 1000-1200W z certyfikatem 80+ Gold / 80+ Platinum czyli sprawność PSU w zakresie 89% do 94% , co daje 450-470W rzeczywistego poboru przez zestawy testowe .

Dobre 650W starczy i będzie jeszcze 150+ W zapasu , choć 750W też może być .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...