Skocz do zawartości
grigen98

Instalacja systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie mogłem się dokopać do takiego teamtu dlatego zakładam temat :) 

Za parę dni odkupuje komputer od znajmoego , sprzedaje mi go bez dysku i karty graficznej. W moim aktualnym komputerze mam HDD i pliki , którę są dla mnie ważne oraz system (win 8.1). Ale do nowego kompa chce kupić SSD i windowsa 10. Moje pytanie jest takie , czy musze z tego hdd wywalić system jak go wrzucę do nowego kompa? Czy mogę bo poprostu wypiąc , włożyć  z nowym z ssd i na ssd zainstalować win 10? Poza tym na tym starym dysku mam gry , steam itp. To będzie działać po takich manerwach czy lepiej żeby to usunąć i tylko zostawić pliki , którę potrzebuje? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to inny sprzęt to mogą być problemy. Wgraj na nowy dysk WIN 10, a drugi podłącz osobno. Gry ze Steam bedą działać na nowym systemie. Wystarczy odpalić steam.exe z drugiego dysku i wpisać hasło. Steam jest moblilny nie ma potrzeby go instalować od nowa i pobierać gier. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy obecny dysk z systemem będzie można zaktualizować do WIN10.

Do nowego komputera zamontuj obecny HDD z WIN8.1 i gdy komputer się uruchomi, spróbuj zaktualizować system do WIN10 za pomocą tego softu od MS:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

EDIT: jak będziesz robił aktualizację WIN8.1 do WIN10 za pomocą programu od MS, to nie zapomnij zaptaszkować opcji "instalacja z zachowaniem wszystkich plików"

Ta opcja zmienia system na nowy bez utraty danych i plików.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej , postaram się zrobić tak jak mówisz. Ale ja chce mieć system na ssd ,a nie hdd to podczas aktualizacji systemu komputer zapyta się na jakim dysku instalować czy trzeba to jakoś inaczej zrobić?  Dzięki za odpowiedzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się postawić komputer na nogi , po wpięciu starego dysku komputer łapie zawiechy , na minutę / dwie, system jest na ssd , ale jak zaczynam jakieś interakcje , które dotyczą dysku hdd to komputer zacin np: podczas próby zrobienia podstawowego skanu windows defenderem dysku hdd komputer zaczął przycinki nie reagował na komendy działał tylko kursor. Jak przerwałem skan to komputer zaczął normalnie pracować. Jak podpiąłem pierwszy raz dysk twardy to system pokazał podczas uruchomienia takie coś jak "naprawa dysku" czy coś takiego. Co to może być? I nie wiem dlaczego menadżer zadań po włączeniu nie pokazuje danych , są tylko ikony brak liter liczb itp.

Parametry komputera

i5 6500 

16 gb ram ddr4 

gigabyte ga-b150m-d3h

dysk ssd crucial mx500 , hdd : WD Black 500 Gb 7200 rpm 64mb cash

win 10 64bit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach dysk jest ponoć okej(hdd) , mam bardzo duże problemy z utrzymaniem fps w grach. Przykładowo w csgo mam okolice 200 i nagle 20 , w docie2 rzadziej to się zdarza ale gra jest bardziej stabilna pod tym względem używam gtx760 2gb evga acx cooling . Podczas użytkowania , dochodzi do zacinania się na sekunde / dwie np: podczas pisania tego posta przycina mi wpisywanie liter co jakiś czas. To samo się dzieje gdy używam office word. Co to może być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś się podzielić monitoringiem ze swojego blaszaka.

Pobierz i uruchom Hwmonitor i pokaż całą tabelkę - pewnie trzeba na dwa razy zrobić fotkę bo duża jest.

https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.43.zip

Dysk też by trzeba obejrzeć czyli pokaż smart z dysku.

https://antyweb.pl/program-do-sprawdzania-dysku/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po reinstalacji systemu , bez usuwania plików. Było przez chwilę lepiej. Teraz po odpaleniu gry np : cs go dochodzi do spadków fps , a po wyłączeniu gry system łapie zacinki takie jak opisywałem wyżej. Macie jakieś pomysły co to może być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System instalowany od nowa na czysto czy kombinowanie ala naprawcza instalacja w Win XP ?

Screeny z HD Tune można wywalić do kosza , szczególnie przy SSD - ten program w wersji darmowej jest już dość stary ( ponad 10 lat ) i może niepoprawnie interpretować dane SMART z nowych HDD czy SSD .

Użył bym czegoś znacznie nowszego i pewniejszego jak Cristal Disk Info ( + Cristal Disk Mark do ew. testów ) czy HD Tune w wersji PRO

Sterowniki tylko te co zaintalował system czy instalowałeś coś sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...