Jump to content
tokarch

TV LG 55' SM8050

Recommended Posts

Cześć,

Od niedawna mam telewizor LG 55 SM8050, podczas oglądania podświetlenie monitora jest nieregularne i występuje "plamami" tam gdzie jaśniejszy obraz. W załączeniu zdjęcie podczas buforu - widać podświetlenie w centralnej części, czasem jest to po bokach, czasem gdy kursorem przesuwam to podświetlenie podąża za nim. Czy to jest normalny efekt i tak powinno być?

Grzebałem w ustawieniach żeby skalibrować pod ciemne pomieszczenie - taki jest efekt. Przy opcji HDR lub podstawowych trybach jest jeszcze bardziej zauważalne.

 

zdjęcie

Share this post


Link to post
Share on other sites

to się nazywa podświetlenie krawędziowe, ta technologia tak działa, możesz poszukać opcji wyłączenia "Local dimming" (co ma niby poprawiać "efekt HDR" z napisu na kartonie) ale wtedy czerń będzie jaka będzie... posiłkowałbym się internetem i szukaniem jakichś sprawdzonych ustawień dla tego TV i ewentualne dopieszczenie pod swoje oko. Zapewne zjechanie z jasnością, korekta gammy. Mądrzejsze głowy coś tam pewnie podpowiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.