Skocz do zawartości
reed

Polecane horrory

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wszystkie wyżej wymienione i zaprawdę powiadam iż Efekt motyla z horrorem nie ma wiele wspólnego :P . Martwe Zło 2 nie jest niczym w stylu Scary Movie, to horror z elementami gore, zrobiony na wesoło. Obcy 3 nie należy oglądać, jak nie widziało się wcześniej Osmego posażera Nostromo i Decydującego starcia.

Efekt Motyla nie musi być horrorem, sam opis mnie zaintrygował i postanowiłem załatwić, a sam film jest thrillerem chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% - Efekt Motyla w żadnym razie to nie horror, ale wart polecenia. Podobnie polecam Ukryty Wymiar - dla mojego kumpla ten film jest przeżyciem traumatycznym :wink:

dla mnie tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dobry horror jaki udalo mi sie obejrzec to Eden Lake. Naprawde mocny

sorry ze się czepiam ale to nie jest horror tylko thriller :razz: bardzo polecam trzyma w napięciu do samego końca. :rolleyes: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm horrory & grozy - czyli moje hobby :D

 

Szczególnie polecam:

 

W Paszczy Szaleństwa (In The Mouth Of Madness) w reżyserii Crapentera -świetny obraz z główną rolą Sama Neill'a.

 

Coś (The Thing) - klasyka Carpentera. Świetna realizacja, gra aktorska, niebanalny klimat i sceneria.

 

Phantasm II - dla fanów (koneserów) horrorów lat 80 - motyw muzyczny jeden z moich ulubionych :>

 

Lśnienie (miniserial) - wbrew powszechnym opiniom ta ekranizacja powieści S.Kinga jest całkiem niezła i trzyma w napięciu.

 

Alien/Aliens - Scott & Cameron - czy trzeba coś więcej dodawać? Klasyka Horror Sci-Fi.

 

Dead End - Ciekawy film, nietuzinkowy i godny polecenia.

 

Evil Dead 1/2 - jak ktoś lubi miks czarnego humoru, gore z dawką klasycznego horroru z lat 80 to po prostu musi zobaczyć. Świetna rola Bruce'a Campbell'a.

 

Misery - adaptacja prozy S.Kinga. Bardziej Thriller niż horror, ale koniecznie trzeba zobaczyć Eda Harrisa i Kathy Bates!

 

Blob zabójca (The Blod) - ponownie lata 80 w najlepszej formie :> Obcy z kosmosu w postaci galaretowatego gluta morduje mieszkańców małego miasteczka. Brzmi tandetnie, ale jednak ma swój urok.

 

Koszmar z Ulicy Wiązów – chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

Miasteczko Salem (2004) – niezła adaptacja książki o tym samym tytule. Długi, ale wart obejrzenia.

 

Noc Żywych Trupów - :D

 

Nightbreed - dziwny film na podstawie książki C.Barkera, dużo fantastyki mniej rasowego horroru ale bywają też obrzydliwe momenty.

 

Bastion - która to już adaptacja prozy S.Kinga? Film z gatunku horror/fantastyka/dramat i coś tam pewnie jeszcze. Trudny do zdobycia ale absorbujący i ciekawy.

 

Co sadzicie o filmie Lustra - wczoraj ogladalem i musze przyznac, ze calkiem niezly :)

Oglądałem, dałbym tak z 6/10 - ogólnie film jakiś klimat ma, niestety jest dość przewidywalny chociaż końcówka może zaskoczyć. Sutherland nawet nieźle wypada, reszta bez rewelacji. Motyw muzyczny przypomina Phantasm II.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo przeniesc dyskusje do tematu filmy.

Coraz ciezej znalezc naprawde straszacy film. Zachecony pochlebnymi ocenami oraz niesmialymi porownaniami do genialnego Lśnienia, obejrzalem Event Horizon. Film ani nie straszy, a porownanie do dziela Kubricka jest nie na miejscu. Aczkolwiek klimaci momentami jest bardzo gesty.

 

Lustra - nie polecam. Pomysl ciekawy, aczkolwiek wykorzystany w bardzo slaby sposob. Wieje nuda i nie pozwala nawet podskoczyc na krzesle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bastion - która to już adaptacja prozy S.Kinga? Film z gatunku horror/fantastyka/dramat i coś tam pewnie jeszcze. Trudny do zdobycia ale absorbujący i ciekawy.

Bastion jest jedną z moich ulubionych, jeśli nie ulubioną, książką Kinga.

Film długo trzyma poziom, końcówka co prawda trochę zjechana... Ale ogólnie faktycznie, film jest zdecydowanie wart obejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...