Skocz do zawartości
program546422332

RTX 3060 Ti X-Kom zakup

Rekomendowane odpowiedzi

Część Wszystkim

Udało się komuś kupić RTX'a 3060 Ti z X-Komu? Złożyłem zamówienie 02.12 o 15:06 i nic... Żadnej wiadomości ani info o dostępności. Wybrałem odbiór i płatność w salonie i zastanawiam się czy gdybym zapłacił z góry to byłbym lepiej potraktowany w kwestii realizacji zamówienia. Jakie są wasze doświadczenia z dostępnością tej karty. Jest ktoś może na tym forum kto dorwał Founders Edition wogóle tak BTW?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy zapłacisz z góry - liczy się czas. Ludzie muszą przestać myśleć, że jak opłacą wcześniej zamówienie to będą mieli jakiś priorytet. Najlepiej jest zamawiać do salonu z płatnością na miejscu, albo pobranie. Jak patrzę na FB, jak ludzie płaczą, że xkom im pieniądze zabrał - a kto kazał im robić przelewy...

Wczoraj zamawiałem dla bratanka Zotac 3060Ti i już jest gotowa do odbioru. Którą wersję zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup 15:07 MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X

Mail on nich tylko z nadaniem numeru zamówienia, potem po moim mailu typu "co jest grane" odpowiedź o kolejkach na łączach i uzbrojeniu się w cierpliwość. Żadnych konkretów kiedy karta do odbioru.

Polecam spoglądać na opinie o tej karcie na ich stronie. Trzeba tylko często to robić, bo "operator x-kom'u" dość szybko usuwa opinie niezadowolonych klientów, pozostawiając (na razie) 4 ustawione pozytywne.

Cóż, metoda sprzedaży tej karty to sposób sklepu na darmowe jego kredytowanie, ewentualnie jako koszt wliczając pogorszenie opinii o sklepie.

Natomiast, jeśli to nie było zamierzone, i po prostu tak wyszło, to nie dziwie się że nie mają tych kart....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, benekw napisał:

Polecam spoglądać na opinie o tej karcie na ich stronie. Trzeba tylko często to robić, bo "operator x-kom'u" dość szybko usuwa opinie niezadowolonych klientów, pozostawiając (na razie) 4 ustawione pozytywne.

Z tym to akurat potwierdzam,że x-kom nie wygodne opinie usuwa a nawet nie wstawia wszystkie nowe o czym sam się przekonałem gdy oceniłem negatywnie pewien produkt.X-kom bardzo się zepsuł to już nie ta sieć handlowa co dawniej,ceny mają z pupy,sprzęt z outletu krąży między ludźmi a nóż się uda a dostępność nowego produktu z papieru toaletowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem MSI Gaming X Trio w 20h od zamówienia z 15:04. Odbiór w salonie, płatność przy odbiorze. Karta ma rewelacyjne chłodzenie, ale to nie może dziwić przy tej masie.

Nieco wcześniej w morele o 15:01 zamówiłem Gigabyte Gaming OC z płatnością BLIK, ale opłaciłem jak dostałem potwierdzenie, że karta jest spakowana. Może nawet dziś InPost mnie zaskoczy i będzie do odbioru.1be4a340aa14a5689356410a571c5941.jpge824a4e03f75949e45b6fc18bafd1015.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radiergummi napisał:

Ja dostałem MSI Gaming X Trio w 20h od zamówienia z 15:04. Odbiór w salonie, płatność przy odbiorze. Karta ma rewelacyjne chłodzenie, ale to nie może dziwić przy tej masie.

Nieco wcześniej w morele o 15:01 zamówiłem Gigabyte Gaming OC z płatnością BLIK, ale opłaciłem jak dostałem potwierdzenie, że karta jest spakowana. Może nawet dziś InPost mnie zaskoczy i będzie do odbioru.

za ile kupiłeś?

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jednak interesował rtx 3070, szczególnie że z drugiej ręki można wyrwać poniżej 3 tys (swoja mialem wlasnie miesiąc i puściłem za 2,9). Miałem palita. Swietna karta. Potencjał oc spory.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radiergummi napisał:

2299 zł za Trio. 2239 zł za Gigabyte.

3060Ti prócz FE powinien kosztować maks 2000zł - dużo dałeś ale rozumie,Januszowe ceny na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSRP to mit, więc trzeba realnie patrzeć na rynek. Po pierwsze wydajność jest lepsza niż 2080 Super, a ten debiutował w cenie 3299, a realnie w sklepach 3500+. Po drugie najtańszy customowy 3060 Ti to 2099, a są to wersję bardzo kiepskie. Na tym polu 2299 za chyba najlepszy model uważam za dobra ofertę. Jest to wyraźnie mniej niż 3070, a wydajności dużo nie tracimy.

Jest pandemia, logistyka kuleje, zasoby kuleją, krypto znów jest popularne.

Wg. mnie ten pierwszy rzut 3060 Ti na długie miesiące będzie tym najtańszym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wiedzieć ile dałeś z powodu ślinotoku przed wyjściem Cyberpunka bo mnie to nie interesuje a twoja sytuacja jest przykładem,że takich jak ty jest więcej.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popyt - podaz. Z drugiej strony ludzie nie chcą czekać. Kart jest mało z powodu sytuacji pandemicznej. W przyszłym roku niewiele się zmieni. Nowe konsole są niestety słabe. Stąd takie ceny. Kart schodzą na pniu. Jak kogoś nie stać to nie kupuje.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 13:01, B@nita napisał:

Znowu powtórka z rozrywki? Dalej dajecie się nabrać na kasę w tym żałosnym sklepiku?

Tak ale ostatni raz,nigdy,przenigdy więcej.

Dobrze że zamówiłem za pobraniem jak zawsze.

 

  

W dniu 6.12.2020 o 17:31, radiergummi napisał:

MSRP to mit, więc trzeba realnie patrzeć na rynek. Po pierwsze wydajność jest lepsza niż 2080 Super, a ten debiutował w cenie 3299, a realnie w sklepach 3500+. Po drugie najtańszy customowy 3060 Ti to 2099, a są to wersję bardzo kiepskie. Na tym polu 2299 za chyba najlepszy model uważam za dobra ofertę. Jest to wyraźnie mniej niż 3070, a wydajności dużo nie tracimy.

Jest pandemia, logistyka kuleje, zasoby kuleją, krypto znów jest popularne.

Wg. mnie ten pierwszy rzut 3060 Ti na długie miesiące będzie tym najtańszym.

za 2590 widziałem ostatnio aorus master w jakimś mniejszym sklepie,żałuję że nie wziąłem,chociaż jak sytuacja się ustabilizuje to pewnie zleci na 2200-2300.Tylko kiedy to nastąpi,nie ma na pewno żadnych przesłanek że w 2021 będzie lepsza dostępność.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga ftw3 ultra ma być 20 dolarów tańsza od trio i tufów ale kiedy to dojedzie do polski i w jakiej cenie tego nie wywróży nikt.

osobiście się czaję na to ftw3 bardzo mi się podoba,trio moim zdaniem trochę skopali bo zawsze było najlepsze głośnośc/temp a teraz to tak pomiędzy tufem a kartami w cenie msrp,niby ciche ale temperatury 10 stopni wyższe od asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radiergummi napisał:

EVGA bardzo kiepsko wypadło w Recenzji Hardware Unboxed.

obczajam recenzję,beka,sprawność energetyczną podają z jednej gry,doom eternal,gdzie 2080ti wydajnościowo odskakuje 3070-tce i 3060ti a Radeony są wyraźnie lepsze od Amperów.

Nie ma to jak całą architekturę podsumować jedną grą.Wszystko żeby wbić amperom szpilkę,2080ti wyszedł HWUnboxed lepszy perf/wat od 3060ti w 1440p, dobrzy są ? Nie mówiąc nawet o tym że wyniki są z d.... bo ani ppc ani tpu nie pokazuje żeby 3070 odstawał w doomie od 2080ti.Nie pierwszy raz pokazują nierealne wyniki.

Wg. tpu 6800 lepsze od 3070 w doomie o 6%,u nich 17%.Ciekawe kiedy w hwunboxed materiał o narzucie w dx11 ?

dzięki za cynk ale poczekam na normalne źródło i zobaczymy,TPU pokazało że 3070 ftw3 było całkiem przyzwoite,deko głośne ale za to temperatury dobre,na pewno da się z tego zrobić cichą kartę na customowym profilu.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa ludzi co kupili te karty na raty. Podobnie jak ja za 3080.  Najlepsze to jest to że część tych rat juz jest wpłacona, a kart wciąż nie ma. Ponoć to albo słaba dostęp pamięci VRAM i jakiej problemy produkcyjne chipów. Od stycznia ma niby być lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam informacje że nvidia zamówiła za mało  substratów i za małą prdukcję u samsunga to od razu mam podejrzenie że celowo doprowadzili do takiej sytuacji żeby podbić ceny.

być może partnerzy się skarżyli nvidii na to ile na kartach zarabiają,w końcu nvidia swoje fe nawet oficjalnie ograniczyła żeby im się nie wpierniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależnie od sytuacji cel był tylko jeden :

9 godzin temu, Novice napisał:

celowo doprowadzili do takiej sytuacji żeby podbić ceny.

jak widać,realizują plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zakończyłem całą procedurę zamówienia o 15:07.

Zamowiona karta gaming x trio. 

Najpierw wiadomość od xkom że dostanę, później oczywiście mail o małych ilościach.

Po telefonie usłyszałem że załapie się na dostawę 8.12.

Niestety już 7.12 dostałem wiadomość na msg że jestem w top90 I raczej nic z tego bo tylko 60 kart na Polskę będzie. 

Aktualnie z tego co wiem na dzień 12.12 jestem na 20tym miejscu w kolejce(najbliższa dostawa), ale niestety nie wiadomo kiedy będzie dostawa, gdyż nie dostali żadnej informacji jak narazie. 

Dostawa z odbiorem i płatnością w salonie. 

P. S. Janusze biznesu wystawiają już 3060ti Gaming x trio na allegro w cenie 3080 z xkom  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "janusze" tylko sprzedawcy. Popyt podaz. Winna jest nvidia i sklepy. Które przyjmują zamówienia na towar, którego nie ma. Reszta to rynek. Nie chcesz to nie kupuj. Chcesz nie czekać to w sumie nie wiem czy można powiedzieć- przeplacaj, skoro są to normalne ceny rynkowe. Karty rtx będą powszechnie dostępne może w połowie przyszłego roku a i to nie jest pewne, bo nie wiadomo jak rozwinie się pandemia. Najbardziej stracili ci, co sprzedali stare karty i nadal czekają na realizację zamówienia a w święta można by coś ograc...

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...