Skocz do zawartości
Bartosz Rahl

MSI RTX 3060 ti VENTUS 2X OC 8GB płyta główna informuje o błędzie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po zamontowaniu karty w płycie głównej asus b250m z i5-7500 i 450W zasilaczem, podczas uruchamiania systemu płyta wydaje jeden długi i cztery krótkie sygnały dźwiękowe. W internecie znalazłem dwie definicje odnoszące się do płyt asusa:

1. Hardware error: https://forums.tomshardware.com/threads/i-long-beep-4-short-beep.406457/
2. Cpu error : https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1029959

Przy poprzedniej karcie, ZOTAC 1060 AMP nie było tego komunikatu. Restestowałem BIOS, wymontowałem i zamontowałem kartę ponownie, dociskając ją w płycie. Czy może być to wina zasilacza, jako że karta wymaga 2 8-pinowych podłączeń do zasilania, mimo że nie jest mocno wymagająca pod tym względem? Wg wszystkich kalkulatorów 450W dla tej konfiguracji jest wystarczający, a i sam sprzęt wydaje się działać bez zarzutu. Będę wdzięczny za pomysły co jeszcze mogę sprawdzić, bo nie ukrywam, mimo że nie widzę teraz problemu w działaniu, powoduje to u mnie niepokój 

Edytowane przez Bartosz Rahl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem, karta działa, wydaje się bezproblemowo. Jedynie ten dźwięk (długi i cztery krótkie beepy) który wydaje płyta główna na starcie systemu jest niepokojący, a na pewno ma to jakiś związek z kartą, jako że wystąpił dopiero po jej podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...