Skocz do zawartości
leven

Komputer traci połączenie z modemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Od około miesiąca komputer traci połączenie z medemem internetowym.

Posiadam internet kablowy  UPC 250MB.

Modem, to Connect Box od UPC.

https://www.upc.pl/internet/poznaj/connectbox/

Problem jest taki, że co jakiś czas - minuta lub więcej - następuje utrata połączenia z modemem.

Bardzo często gram ale co chwilę wyrzuca mnie z serwera steam oznajmiając, że połączenie z serwerem steam zostało utracone.

No nie da się grać normalnie, straciłem sporo kolegów z rozgrywek sieciowych przez ten problem, dla tego proszę o pomoc w rozwiązaniu tego koszmaru.

Do UPC nie da się dodzwonić, bo zajęte, albo czekam na połączenie z operatorem - masakra.

Wykonałem test na ping do modemu z komputera:

ping-do-rutera.jpg
jak dodać darmowe zdjęcia na allegro

Widać, że połączenie zostało przerwane na chwilę i tak się dzieje co jakiś czas.

Każde zerwanie połączenia z modemem powoduje utratę serwera steam i znowu tracę rozgrywkę.

Dioda na modemie nie sygnalizuje utraty połączenia z serwerem zewnętrznym, co by wskazywało na to, że problem dotyczy drogi komputer -> modem lub odwrotnie.

Podłączyłem też do modemu laptop z systemem WIN7 x64 i tutaj wszystko jest OK nic się nie rozłącza.

Problem występuje na moim komputerze stacjonarnym.

Karta sieciowa na płycie głównej, to Intel Ethernet Connection (2) 1219-V.

System WIN10 PRO x64 aktualny.

Zmieniałem sterownik do karty sieciowej, resetowałem modem, zmieniałem przewód do modemu i dalej to samo.

Z tego co czytałem, nie można sobie kupić dowolnego modemu, bo UPC montuje swoje wynalazki.

Proszę o porady, co poprawić, zmienić itd.

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w menadżer urządzeń>karty sieciowe> znajdz kartę sieciową i wejdz w zakładkę zarządzanie energią. Wszystkie ptaszki poodznaczaj.

 

Jak na umowie nie podpisałeś że zobowiązujesz się do korzystanie modemu dostarczonego przez UPC to mogą ci naskoczyć, jeśli to wina modemu oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz nie korzystać z modemu UPC jako routera. Dzwonisz do nich i każesz przełączyć go w tryb pracy "bridge". Kupujesz własny router i na nim wszystko ustawiasz. Poza tym ja bym najpierw sprawdził połączenie kablowe...

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...