Skocz do zawartości
Thornadus

Tenda AC9 - Problem z Wi-Fi 2.4GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem ostatnio router Tenda AC9 1200, po podłączeniu i skonfigurowaniu Internet normalnie śmiga po kablu, po WiFi 5GHz również nie ma problemu, aczkolwiek...

Aczkolwiek w domu posiadam 2 laptopy starsze, które WiFi 5GHz nie obsłużą, chciałem więc połączyć je po WiFI 2.4GHz i tutaj stonks, nie wykrywa w ogóle. WiFi 2.4GHz było konfigurowane tak jak WiFi 5Ghz z automatycznymi kanałami oraz 20/40 pasmem i nic nie wykrywa, nawet aplikacją WiFi Analyser pokazuje mi sieci z kilkuset metrów, a mojej z 0,5m nawet nie ma...

W czym może tkwić problem?

Ja rozumiem, że mogą być jakieś zakłócenia na kilkunastu metrach itp., no ale w odległości 0,5m od routera to już jednak powinien być ten sygnał...

Dziękuję za wszelkie porady.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 2 lapki nie widzą sieci 2,4 Ghz czy inne urządzenia też ( np. komórka ) ?

Może router udostępnia sieć w wersji której nie obsługują lapki np. lapek maks co obsługuje to standard N  lub niżej a router ma aktualnie włączone AC/AX .

Wg. danych ze sklepów router pracuje w standardzie AC , z instrukcji wynika że działa też w standardach B/G/N, spróbuj ręcznie ustawić typ sieci na B/G/N lub samo N ( Zakładka Channel i Bandwitch , okienko Network Mode ) , może starsze karty mają problemy z sieciami pracującymi w trybie kombinowanym albo po domyślnej konfiguracji aktywna jest tylko sieć w standardzie AC bez N czy niżej .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie żadne z urządzeń nie widzi sieci 2,4GHz, wg. ustawień i kontrolki sieć ,, jest ", ale nie wykrywa jej nic i nie wiem tak naprawdę teraz, czy wina leży w jakimś module odpowiedzialnym za częstotliwość 2,4Ghz, czy w ustawieniach routera.

image.png.4c6b6f9ffd940ac429cf631d104cc390.png

 

image.png.0804e701afc31e40a4cd18c6dcbd3474.png

 

image.png.009786d2af7aadd943af3e1f9a1e69a0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie pasmo na 20 lub 40 i sprawdź czy sieć 2.4 Ghz będzie widoczna .

Z tego co kojarzę to miałem swego czasu podobne problemy przy zabawie z pasmem , jak było ustawione 20/40 mhz to sieć była na niektórych urządzeniach niewidoczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...