Skocz do zawartości
bpjl

Jaki pendrive do 100zł polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Okres zakupów przedświątecznych w pełni i w związku z tym spadło na mnie brzemię wyboru prezentu dla siebie. Niestety mam z tym taki sam problem jak szukaniem prezentów dla innych ? Pomyślałem co bym mógł potrzebować żeby to nie był kolejny grat - leżący i zbierający kurz. Padło na pendrive. Ponieważ dość często żongluję instalatorami różnych systemów a mój SanDisk CruserBlade do najszybszych nie należy więc przydał by mi się szybszy sprzęt. Tak więc:

Jaki pendrive możecie polecić żeby spełnił poniższe wymagania (zachcianki):

  • koszt - max 100zł (nieprzekaczalny budżet)
  • pojemność - nie musi być za duża, wiadomo im więcej tym lepiej ale tak na prawdę 16GB w zupełności mi wystarczy
  • prędkość - oczywiście musi być to USB 3.0 i w górę. Wiem że w takim budżecie torpedy nie zdobędę ale chciałbym żeby było to w miarę szybkie.
  • boot - jeszcze taka sprawa żeby nie było problemu z bootowaniem z tego pendrive'a. Miałem już kiedyś Kingston'a Datatraveler'a G4 16GB - ogólnie jak na tamte czasy i standardy działał całkiem całkiem. Niestety wiele płyt głównych nie chciało z niego startować. Myślałem że coś robię nie tak, straciłem mnóstwo nerwów a finalnie po przesiadce na obecnego SanDisk'a problem zniknął.

Wiem że w sieci jest trochę testów i danych różnych pendrive'ów ale nie wierzę w dane producenta a większość testów albo wygląda na sponsorowane albo dotyczy sprzętów za dużo większą kasę. Więc może tutaj ktoś może polecić coś sprawdzone w prawdziwym życiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prezenty rozdane zatem pendrive w łapce. Wybór padł właśnie na SanDisk 64GB Extreme Go. A tak prezentują się wyniki testów wykonane na mojej starutkiej GA-990XA-UD3 (Rev. 3.0):

02_sandisk_new-atto.jpg.9891095b0b68ee64b9e677737edd8e3c.jpg04_sandisk_new-cystal.jpg.2e14237f657c281cacb8b10b789083d9.jpg06_sandisk_new-usbflashbench.jpg.1d5ca06d63a9fb7c72b745d140711a20.jpg

Tak dla porównania wyniki mojego starego "pena":

01_sandisk_old-atto.jpg.d8af68039f9c4646f6d3e8e53e85ef2a.jpg03_sandisk_old-cystal.jpg.27974b1e2bd3ca6101ee22ec591f63ca.jpg05_sandisk_old-usbflashbench.jpg.c1780ee6f022108530ce513218ff0aca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...