Skocz do zawartości
kazkyy

Który producent kart graficznych?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Zawsze zastanawiałem się, który producent kart graficznych ma najlepsze produkty stosunek jakość/cena. Osobiście posiadam GTX'a 1070 z Palita serie GameRock i jest bardzo zadowolony. Chce się teraz przesiąść na RTX'a 3060Ti i patrze po producentach to z Palita nie ma edycji GameRock ( może trzeba poczekać ). Ale pytanie do Was o jakiekolwiek doświadczenia i wiedze na temat jakości innych producentów - piszcie ?

Co do mnie to osobiście uważam, że za karty od MSI płaci się za markę, ale wiem też że to dobra konstrukcja tyle że cenowo przesadzona. Gigabyte? chyba taka średnia półka z jakością wykonania ale ceny bardziej przystępne. Zawsze interesowała mnie marka ZOTAC, bo w czasach kiedy jeszcze panowały takie karty jak GTX960/980 itp to ta marka właśnie podkręcała je najbardziej, ale zdarzało się że ludzie narzekali. Co do Inno3D to nie mam wiedzy co to za marka i jak z jakością. Gainward - myślę, że półka cenowa jak Palit ale z jakością nie wiem. No i ASUS, szczególnie seria ROG STRIX to jest dopiero marka ? Trzeba słono zapłacić ale czy warto?

Jak jest waszym zdaniem? Na jaką markę się teraz zdecydować przy zakupie grafiki?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem MSI RTX 2060, RTX2060Super, RTX2070Super od Ventusa, które są jednymi z tańszych i były ok i uważam, że miały właśnie świetny stosunek jakości do ceny. Teraz mam 3080 Ventus OC i był jednym z tańszych a wykonanie bardzo dobre. niezły jest także Zotac, chyba niedoceniony. Moim zdaniem za markę płaci się u Asusa czy Gigbyta. Trzeba zwócić uwagę o jakim modelu mówimy, np. co do RTX 3080 różnice między producentami są podobno w ramach błedu statystycznego, ale już 3070 potrafi mieć różnice spore z uwagi na większy potencjał OC indywidualnych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem w stanie tego zrozumieć jak użytkownicy (nie wszyscy) mogą pisać że seria ventus to małe piekarniki. Tak samo kumpla z sąsiedztwa pytałem to on też wypowiedział się że bardzo się grzeją. Wg mnie to kwestia wentylacji w obudowie. Mam gtxa 1070 i najwięcej miałem 74 stopnie ale słyszalność jej była bardzo niska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kazkyy napisał:

Właśnie nie jestem w stanie tego zrozumieć jak użytkownicy (nie wszyscy) mogą pisać że seria ventus to małe piekarniki. Tak samo kumpla z sąsiedztwa pytałem to on też wypowiedział się że bardzo się grzeją. Wg mnie to kwestia wentylacji w obudowie. Mam gtxa 1070 i najwięcej miałem 74 stopnie ale słyszalność jej była bardzo niska. 

Bo to pokolenie ludzi internetów. Gadają, byleby gadać. Usłyszy jeden taką plote i później wszędzie to powiela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucił, jako istotny element wyboru producenta karty niereferencyjnej, ewentualne rozszerzenie gwarancji, po, na przykład, rejestracji swojego egzemplarza na stronie producenta. Zawsze lepiej mieć taką opcję niż jej nie mieć.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie markę, tylko na konkretny produkt trzeba patrzeć.  Czasami bywa tak że najgorsza marka z poprzedniej serii kart jest najlepszą marką w następnej serii. A nawet bym powiedział że często się to zdarza. Jedynie jak ktoś robi średnie karty to jest duża szansa że następna generacja znowu wyjdzie mu średnio.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy producent ma kilka wersji tej samej karty. msi: ventus i gaming, asus tuf i strix. gaming i strix najdroższe. widziałem wypowiedź kogoś kto wymienił ventus na gaming ze względu na kulturę pracy ale to akurat dotyczyło budżetowych modeli 1650s.

z recenzji wychodzi że 3060ti gaming jest najcichsza i niższe temperatury .

sam jestem ciekaw na jakim poziomie jest zotac i palit, na tle innych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle po prostu znajduje najtansza karte z danego modelu z rozsadnym chlodzeniem(co sprawdzisz w recenzjach gamersnexus oraz hardware unboxed testuja duzo roznych modeli) i tyle, jakies fabryczne OC czy inne bajerki zupelnie mnie nie interesuja, bo OC zawsze sam robie w msi afterburner, a nawet najtansze karty z odpowiednim chlodzeniem podkrecaja sie czesto bardzo podobnie jak najdrozsze odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale... Jak wyjdzie 3060 10GB i 3080Ti 20GB to już będzie prawie zapowiedziana seria 4000 na którą trzeba będzie poczekać ;)

 

edit: Bingo: https://videocardz.com/newz/nvidia-ad102-lovelace-gpu-rumored-to-offer-up-to-18432-cuda-cores

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...