Skocz do zawartości
Payti

Jak wyciągnąć 10 MHz więcej ..... !! ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

mam problem z moimi RAM'ami. Są to TwinMOS'y 2 x 512 MB PC2700 CL 2.5. Chodzą w pełni stabilnie na timingach 8-3-3-2.5 przy napięciu 2.63V i FSB 192 MHz przez ponad 10 godzin testów w Goldmemory.

Zależy mi na tym by wydusić z nich FSB 200MHz. Zmianą timingów nie udało mi się trafić na konfiguracje tak aby w pełni przez wiele godzin było OK w Goldmemory. Najlepiej chodziły na 8-4-4-2.5 przez 5 godzin był 1 błąd. Zmiana napięcia na 2.77V nie daje nic, a nawet jest gorzej, ilość błędów wzrasta przy FSB 200MHz. Aha płyta to EPOX 8RDA+ rev. 1.1 z nForce2 rev. C1 wg. CPU-Z a MCP-T to z tego co pamiętam A3.

 

Co proponujecie?

 

-=Payti=- :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj napiecie 2.9 V i zaloz jakies radiatorki na pamieci ... jakby to nie dalo rady to poprubuj z timingami ... na jakich kosciach sa te twinnmosy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.90V Zaszkodzic ? Jak zalozysz radiatorki nic im nie bedzie ;) Jakbys musial dac 3.1 V to bys mogl sie martwic ... a sproboj jeszcze przelozyc kosci tak zeby nie byly w dualu ... w dualu pamieci sie gorzej podkrecaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko mam tereaz synchro pamięci z fsb 200 warto mi kreciś pamięci asynchro czy nie

Jak masz pamiątki synchro z procem to zostaw tak jak jest, wtedy uzyskasz największą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak kupisz nowa plyte i ddr 400 nie no po tej wypowiedzi spadłem ze stołka 8O :evil: i chyba wybiłem ząbek.... teraz bede musiał kupić całą nową szczękę to będę mógł ładnie wszystko rozgryzać ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...