Skocz do zawartości
zurius

CLEVO P775DM3-g wyłącza się a temperatury są ok

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, posiadam laptopa w obudowie CLEVO P775DM3-g z niżej wymienionymi podzespołami
i7 7700k
gtx 1070
2x8gb 1600 mhz dwóch różnych firm
Intel Z170 (Skylake PCH-H)

Podczas renderowania filmów często występują u mnie jakieś problemy. Ostatnie jakie pamiętam to:
Najpierw pojawił się alarm i od tego czasu podczas testów furmark gpu przy maksymalnych ustawianiach w 4k po 10 minutach temperatura stała 70C i różnie ekran gaśnie/laptop po 3-10 minutach a następnie po kilkunastu sekundach uruchamiają się wentylatory z maksymalną prędkością. Pochodzi tak przez kilkanascie sekund i wszystko gaśnie.
Czy możliwe aby grafika się przegrzała? Po alarmie i parę dni pracy przysmarowałem procek i kartę (ostatnio był z rok temu a pasta była juz zeschnięta) Podane wyżej temperatury są już po wymianie pasty.

Sprawdzałem CPU w AIDA64 i tam temperatura była max 83C i nic się nie działo. W AIDA64 jest opcja która oblicza parametry karty graficznej i nawet podczas tego laptop się wyłączył.

W BIOS mam CPU voltage offset ustawione na 100 (chyba fabrycznie to jest ale da się zmienić)

Aktualizacja:
Zapomniałem dopisać, że nie ma takich problemów na  samym zasilaniu bateryjnym

Edytowane przez zurius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem do garażu gdzie jest 4 stopni i przez 4 godziny renderu nie było żadnych błędów. W temperaturze pokojowej zazwyczaj wywaloło po 1-10mintach 
Temp podzespołów CPU 45-60 , GPU 57.

Panowie gdzie kubiłem laptopa sugerują mi abym kupił nową kartę gtx 1070 za 3700zł lub gtx 1080 za 6200zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...