Skocz do zawartości
Grzegorz12366

Nagle znika obraz i wentylatory z karty graficznej działają na max

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Grzegorz12366 napisał:

Czyli jestem w [gluteus maximus] ehh, mogę w sumie sprawdzić karte u taty w komputerze jeszcze czy działa, ale pewnie padła 

Oczywiście, że jeśli masz taką możliwość, to nie wypada nie sprawdzić. Na 99% nic nowego nie wyjdzie, tylko ciekawe, czy w przyzwoitych kosztach da się ją naprawić. Kości pamięci można podmieniać, ale nie wiem, jak to jest z sekcją zasilania. 

Za taką uszkodzona kartę, to grosze niestety. Ja miałem o tyle szczęście, że kość pamięci padła mi miesiąc przed końcem gwarancji. Serwis nawet nie naprawił usterki, choć  na YT są filmy i łatwo to się robi, a oni wymienili mi kartę na inną - niestety używaną, ale działa.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostało mi kupić teraz rtx 280 ti w przyzwoitej cenie do mojego kompa, a ta spróbować gdzie dać naprawić, albo sprzedać uszkodzona za nawet grosze ? Kurde używana karte dostałeś? Myślałem ze dawaja nowa jakaś od razu, całe szczęście ze miałeś gwarancje jeszcze 

Edytowane przez Grzegorz12366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wysio napisał:

Oczywiście, że jeśli masz taką możliwość, to nie wypada nie sprawdzić. Na 99% nic nowego nie wyjdzie, tylko ciekawe, czy w przyzwoitych kosztach da się ją naprawić. Kości pamięci można podmieniać, ale nie wiem, jak to jest z sekcją zasilania. 

Za taką uszkodzona kartę, to grosze niestety. Ja miałem o tyle szczęście, że kość pamięci padła mi miesiąc przed końcem gwarancji. Serwis nawet nie naprawił usterki, choć  na YT są filmy i łatwo to się robi, a oni wymienili mi kartę na inną - niestety używaną, ale działa.

To jest niemożliwe, odłączyłem kartę od swojego komputera, podłączyłem u taty i ruszyła bez problemów, na normalnych zegarach, podpiąłem do swojego komputera, pierwszy raz nie chciała ruszyć, zmieniłem kable zasilające gpu na inna wtyczkę na zasilaczu i ruszyło u mnie, i teraz znowu działa, czyli albo karta odpoczęła i znowu działa, albo mój zasilacz nie wyrabia, ale teraz po czymś takim stawiałbym na zasilacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z tym, że wymieniłem kartę, później zasilacz, poźniej cały komputer wymieniłem i dalej to samo nie wymieniłem tylko 2 rzeczy: kabel hdmi i monitora. We wtorek przyjdzie nowy monitor gigabyte z kablami i zobaczę czy to coś da.

(problemy przy cyberpunk 2077, czasami cs go,  the outer worlds i paru innych)

Specs:

CPU: Ryzen 7 2700

GPU: Radeon MSI GAMING OC RX580 8GB

Mainboard: MSI B450 TOMAHAWK

Zasilacz: do aktualizacji, (nie pamiętam thermaltake lub silentium ok 650W-700W)

 

 

Edytowane przez toudi5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, toudi5 napisał:

Mam taki sam problem z tym, że wymieniłem kartę, później zasilacz, poźniej cały komputer wymieniłem i dalej to samo nie wymieniłem tylko 2 rzeczy: kabel hdmi i monitora. We wtorek przyjdzie nowy monitor gigabyte z kablami i zobaczę czy to coś da.

(problemy przy cyberpunk 2077, czasami cs go,  the outer worlds i paru innych)

Specs:

CPU: Ryzen 7 2700

GPU: Radeon RX580 8GB

Mainboard: MSI B450 TOMAHAWK

Zasilacz: do aktualizacji, (nie pamiętam thermaltake lub silentium ok 650W-700W)

 

 

O to bym prosił, abyś mi dał znać jak przyjedzie monitor nowy czy pomogło, ten problem jest bardzo dziwny bo już myślałem ze karta padła bo nie było obrazu, a na drugim kompie u taty działało, jak podłączyłem do sobie to u mnie znowu też działało, monitor mam nowy kupiony od miesiąca oddysey g7, wiec nie wiem co by było nie tak, jeszcze by trzeba było kabel zobaczyć, tak jak piszesz, a co do gier to ja mam niestety ze wszystkimi co gram, tylko ostatnio jak mi się tak robiło, to mówię zmniejszę ustawienia graficzne w grze dead by daylight do minimum i pogram z 3h i żadnego próbnemu nie było, wiec ja już sam nie wiem co jest, czy to losowe momenty są czy o co chodzi 

Edytowane przez Grzegorz12366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow mi się zrobiło to samo, ale sytuacja jest o tyle dziwna, ze mam włączona grę i nagle obraz znikł i wentylatory z karty graficznej działają na max a dźwięk nadal jest i komputer jest włączony bez obrazu 

PS. Gdy przycisnąłem bardziej kabel zasilający kartę graficzną, to zaraz obraz wyrzuciło, więc wymieniłem na nowe kable zasilające i zobaczę czy to coś dało

Edytowane przez Grzegorz12366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzegorz12366 napisał:

Znow mi się zrobiło to samo, ale sytuacja jest o tyle dziwna, ze mam włączona grę i nagle obraz znikł i wentylatory z karty graficznej działają na max a dźwięk nadal jest i komputer jest włączony bez obrazu 

PS. Gdy przycisnąłem bardziej kabel zasilający kartę graficzną, to zaraz obraz wyrzuciło, więc wymieniłem na nowe kable zasilające i zobaczę czy to coś dało

Mam dokładnie to samo, ale jak przyjdzie monitor to dam znać czy działa, a dodatkowo zamówiłem też pastę termoprzewodzącą do karty graficznej, bo temperatury sięgają 85*C z tym, że na tym monitorze parę komputerów było podpiętych i problem podobny do mojego też występował. Na tą chwilę co można poradzić to rozebrać karte zetrzeć pastę i nałożyć nową plus termapady można zobaczyć czy są tam gdzie powinny posklejać nawet stare, ale by były na swoich miejscach lub kupić nowe lub zmienić kabel hdmi lub monitor).

Pasta jaką zamawiam: https://www.morele.net/pasta-termoprzewodzaca-thermal-grizzly-aeronaut-1g-tg-a-001-rs-808857/ (może być też kyronaut)

Alkohol do zmycia poprzedniej pasty: https://allegro.pl/oferta/cleanser-ipa-100ml-alkohol-izopropanol-micro-chip-9764802720?snapshot=MjAyMC0xMi0xM1QxMjozMzo0Mi41ODBaO2J1eWVyOzlmNWZmNjZjNDQ4MTRmYTI0MWY4NmE0Mzc1Nzc5ZDE3YTQ4MjVhNWNiNzQ0ZWEwNmFlYTZmYzI0MWI5YzIyYTA%3D

Termapady posklejam stare, bo nie znam jeszcze wymiarów, ale stare powinny wytrzymać do 3 wymian pasty.

Sprawdzałem na anglojęzycznych forach i rozwiązania, które się powtarzają:

-Kabel HDMI

-Pasta termoprzewodząca (CPU/GPU)

-Wyjęcie baterii od biosu na 1min

-Podpięcie innych kabli z zasilacza do karty graficznej

-Zmiana slotów ramu

-Zasilacz do wymiany

 

Edytowane przez toudi5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, toudi5 napisał:

Mam dokładnie to samo, ale jak przyjdzie monitor to dam znać czy działa, a dodatkowo zamówiłem też pastę termoprzewodzącą do karty graficznej, bo temperatury sięgają 85*C z tym, że na tym monitorze parę komputerów było podpiętych i problem podobny do mojego też występował. Na tą chwilę co można poradzić to rozebrać karte zetrzeć pastę i nałożyć nową plus termapady można zobaczyć czy są tam gdzie powinny posklejać nawet stare, ale by były na swoich miejscach lub kupić nowe lub zmienić kabel hdmi lub monitor).

Pasta jaką zamawiam: https://www.morele.net/pasta-termoprzewodzaca-thermal-grizzly-aeronaut-1g-tg-a-001-rs-808857/ (może być też kyronaut)

Alkohol do zmycia poprzedniej pasty: https://allegro.pl/oferta/cleanser-ipa-100ml-alkohol-izopropanol-micro-chip-9764802720?snapshot=MjAyMC0xMi0xM1QxMjozMzo0Mi41ODBaO2J1eWVyOzlmNWZmNjZjNDQ4MTRmYTI0MWY4NmE0Mzc1Nzc5ZDE3YTQ4MjVhNWNiNzQ0ZWEwNmFlYTZmYzI0MWI5YzIyYTA%3D

Termapady posklejam stare, bo nie znam jeszcze wymiarów, ale stare powinny wytrzymać do 3 wymian pasty.

Sprawdzałem na anglojęzycznych forach i rozwiązania, które się powtarzają:

-Kabel HDMI

-Pasta termoprzewodząca (CPU/GPU)

-Wyjęcie baterii od biosu na 1min

-Podpięcie innych kabli z zasilacza do karty graficznej

-Zmiana slotów ramu

-Zasilacz do wymiany

 

U mnie problem chyba został rozwiązany, po wymianie kabla zasilajacego do karty graficznej z zasilacza, tamten chyba tracił styk i kartę odłączało tok jakby, bo lekko dotknąłem go i zaraz mi sie to robiło, przez przypadek odkryłem to. Narazie po jednym dniu uzywania jest dobrze, ale dziękuje za takie rady i daj znać czy Tobie to cos pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grzegorz12366 napisał:

U mnie problem chyba został rozwiązany, po wymianie kabla zasilajacego do karty graficznej z zasilacza, tamten chyba tracił styk i kartę odłączało tok jakby, bo lekko dotknąłem go i zaraz mi sie to robiło, przez przypadek odkryłem to. Narazie po jednym dniu uzywania jest dobrze, ale dziękuje za takie rady i daj znać czy Tobie to cos pomogło

Monitor Gigabyte G32QC przyszedł. Stary wraz z okablowaniem poszedł w odstawkę i na razie problem nie występuje. Ale i tak rozbiore kartę i pastę nową nałoże, bo 85 stopni to jednak sporo przy cyberpunku 2077 na ultra w 1080p i bez rtx, a w 2k to się chyba stopi ?

Możliwe, że u Ciebie było przez te kable, bo karta wchodzi w tryb awaryjny i schładza na 100% zapobiegając uszkodzeniu.

Edytowane przez toudi5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wysio napisał:

Zasilacz dalej masz ten sam? Zmieniłeś tylko podłączenie zasilania karty? Bo jeśli tak, to prawdopodobnie zasilacz ma niestabilne napięcia.

Tak zmieniłem tylko podłączenie karty graficznej, jutro mam do odbioru zasilacz w sklepie CORSAIR TX650M 650W 80 plus gold, mam nadzieję, że to pomoże jeśli to wina zasilacza i ten da radę, ciekawe że ten zasilacz co teraz mam nie jest jakiś słabej firmy tylko w miarę dobry i takie rzeczy się dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, czy pomogło. Ogólnie nawet dobre zasilacze potrafią paść - mogą być już fabrycznie wadliwe, czego na początku nie widać. Oczywiście niekoniecznie musi to być wina zasilacza, ale jest w tym wypadku najbardziej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 22:33, wysio napisał:

Daj znać, czy pomogło. Ogólnie nawet dobre zasilacze potrafią paść - mogą być już fabrycznie wadliwe, czego na początku nie widać. Oczywiście niekoniecznie musi to być wina zasilacza, ale jest w tym wypadku najbardziej prawdopodobne.

Testowałem przez 2 dni i na razie jest wszystko w porządku, nic się nie dzieje, więc chyb to wina zasilacza było, tak kontroluje sobie temperatury procka i jak testowałem przez poł dnia occt to temperatury na i7 8700k miałem max 85 stopni i tak się zastanawiam czy to są w miarę ok temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz12366 napisał:

Testowałem przez 2 dni i na razie jest wszystko w porządku, nic się nie dzieje, więc chyb to wina zasilacza było, tak kontroluje sobie temperatury procka i jak testowałem przez poł dnia occt to temperatury na i7 8700k miałem max 85 stopni i tak się zastanawiam czy to są w miarę ok temperatury

Testowanie temepratur takimi testami syntetycznymi to troche taka fikcja, bo w normalnym uzytkowaniu bedziesz mial 20 albo i 40 stopni mniej wiec nie widze problemu z 85stopni w occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tyr83 napisał:

Testowanie temepratur takimi testami syntetycznymi to troche taka fikcja, bo w normalnym uzytkowaniu bedziesz mial 20 albo i 40 stopni mniej wiec nie widze problemu z 85stopni w occt.

Masz racje temteratury są dużo niższe podczas gry, ale martwi mnie jedna rzecz dlaczego mam czasami takie chwilowe przyciecia w grze, takie sekundowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grzegorz12366 napisał:

Masz racje temteratury są dużo niższe podczas gry, ale martwi mnie jedna rzecz dlaczego mam czasami takie chwilowe przyciecia w grze, takie sekundowe

W jakiej grze? Niektore gry tak maja, czesc gier moze sie tak zachowywac jak nie jest zainstalowana na ssd (nie wyrabia sie ze streamingiem w tle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tyr83 napisał:

W jakiej grze? Niektore gry tak maja, czesc gier moze sie tak zachowywac jak nie jest zainstalowana na ssd (nie wyrabia sie ze streamingiem w tle).

Właśnie mam na ssd ją, bo to jest gra w która prawie zawsze gram chodzi o world of tanks, gdy np chce zobaczyć tabelę w trakcie bitwy i kliknę tab to jest scinka tak na sekundę i nie wiem co się w grze dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma z tym wspólnego wymiana kabli w zasilaczu i jak w ogóle tego dokonałeś??? Nie piszcie takich bzdur. 

Grzegorz12366, skoro nie masz przycięć w czasie gry, tylko w momencie uruchomienia jakiegoś menu w grze, to wina gry, a nie komputera. Na winę komputera musi się składać więcej składowych - słabsze niż przeciętne dla Twoich podzespołów wyniki w 3dmark, podobne problemy w przynajmniej dwóch innych grach....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co właśnie w tym chodziło ale ja po zmianach kabli w zasilaczu cpu, przez 2 msiące miałem spokój, teraz nagle problem powrócił, ale chyba wszystko rozwiązałem, po zmianie zasilacza problem znikł, a przycięcia znikły jak ustawiłem domyślne ustasienia w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Podłacze sie, bo tez tak mam 🙂 niestety. Dzieje sie tak na dwoch komputerach. Przedstawiam sytuacje

pierwszy komputer - wszystkie bebechy maja 11 lat !! tak. 11 lat. Ale core i7, 32 gb ramu. zasilacz 700W, hdd na raid. no i karta 🙂 MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6GB GDDR6. 

Karte i zasilacz kupilem we wrzesniu 2021. Stary zailacz nie mial zlacza do tej karty.

Kupilem tez monitor Samsung Odyssey G5 1ms 165Hz, bo stare monitory mialy tylko zlacza vga i d-sub

I na tym zastawie przeszedlem prawie cale RDR2 w ciagu +- 2 miesiecy bez najmniejszego zajakniecia. Stare podzespoly co prawda spowalnialy grafike no ale chcialem wymieniac "na raty". Tak czy inaczej wszystko dzialalo sprawnie i nic sie nie dzialo. 

az do pewnego feralnego dnia. Przegladalem internet, nawet nie gralem, i bum obraz zniknal, wentylatory kreca sie jakby karta graficzna sie co najmniej palila. Wylaczylem komputer sposobem 6. sekund, po chwili wlaczylem ponownie i komputer sie nie chcial wlaczyc. czasami wyswietlala sie plasza z biosem plyty glowniej, ale do biosu nigdy nie udalo mi sie wejsc, czasami nic sie nie wyswietlalo, ale za kazdym razem glosnik z plyty glownej pikal kilka razy. 

Po roznych kombinacjach (bo karty nawet nie podejrzewalem) w koncu zamontowalem stara garte graficzna - wow wszystko dziala!

Zamontowalem gtx 1660, to samo. Przepialem sie na HDMI - wszystko dziala... 

no i tak dzialalo moze z 2 dni na hdmi, i wrocilem do punktu wyjscia z ta roznica ze komputer sie czasem uruchamial, a czasem nie.

Wiec wymienilem reszte podzespolow

plyta gigabyte z690 ud + i7core 12 generacji + 16gb ram 4800 ddr5 + m2 ssd + 700w bequiet bronze + Odyssey G5 165Hz

Podobnie - pogralem 1 dzien 🙂 i dzieje sie to samo nawet podczas gry w fife 2021 przy srednich ustawieniach grafiki. Ta karta naprawde sie nudzi. nawet obnizalem taktowania, zainstalowalem sterowniki do monitora etc i wciaz to samo.

I chetnie bym cos zareklamowal, oddal, wymienil, ale jak czytam ten post to de facto nie wiem co! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie wiesz co?

Wymieniłeś wszystkie podzespoły na nowe poza kartą graficzną z którą były już problemy na starej platformie i teraz masz identyczne objawy na nowym konfigu. Wspólnym mianownikiem jest grafa, która prawdopodobnie już pada. Chyba, że w nowym kompie masz inną grafę? Ale to z postu nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...