Skocz do zawartości
R4KET

Budowa cichego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Powoli zbliżam się do konieczności zakupu nowej jednostki, ale jeżeli chodzi o serce całej konfiguracji to tutaj czekam na informacje odnośnie nowych HEDT zarówno od Intela oraz AMD, obecny sprzęt co mam jest OK, ale powoli jedna rzecz mnie dobija - kultura pracy.

Na początek zastosowania do czego to będzie używane: wirtualizacja, projektowanie w SolidWorks, gaming oraz okazyjnie montaż wideo.

Co będę potrzebował na początek i na czym chciałbym się skupić w tej chwili:

1. Obudowa
2. Chłodzenie CPU
3. Dyski SSD oraz HDD

1. Potrzebuje dużej obudowy, w której będę mógł zmieścić bez problemu więcej niż 4 dyski 3,5 cala. Musi być ona wyciszona i bez okna, a także mieć minimum jedną zatokę 5,25 cala.
2. Wydajne, ciche i niezawodne  - tutaj rozglądam się za jakąś ogromną wieżą chłodniczą - chłodzenia wodnego nie chce.
3. Dyski - tutaj w zasadzie nie szukam konkretnych modeli tylko sugestii jak je wykorzystać, a mianowicie:
a:) 1TB SSD M2 pod system i najważniejsze aplikacje
b.) 2TB SSD M2 na podręczny magazyn oraz kilka gier. Jak pewnie wiecie gry z roku na rok obrastają w GB i chcę się tutaj zabezpieczyć.
c.) 2x10TB HDD na magazyn + bieżący (raz w tygodniu) backup dysku z punktu A, oba dyski mają pracować w zapisie lustrzanym.
d.) Dodatkowy dysk większy niż 4TB, żeby trzymać na nim całą kolekcje STEAM - owszem, jest to fanaberia ale chcę mieć taki magazyn podręczny.

Co sądzicie o moich postulatach i co byście wybrali za produkty, które sprostałyby moim oczekiwaniom? Jeżeli chodzi o budżet to ciężko mi go określić, ale na obudowę, dyski i chłodzenie mogę przeznaczyć ok. 6000zł, ale jak potrzeba to można dołożyć.

Do nowego zestawu wsadzę dyski z obecnego komputera oraz zasilacz Corsair 1200HX, który leży mi odłogiem od dobrego roku.

Mój bieżący komputer:
CPU: Intel Core i7 7700K 4.2@5.0Ghz
COOLER: Corsair H100i
MOBO: Asus Maximus VIII Impact
RAM: 2x8GB DDR4 3200Mhz CL16 G.Skill Ripjaws V
GPU: Zotac GeForce GTX 1070 AMP! 8GB GDDR5
PSU: Corsair CX550W
SSD: Samsung EVO 860 500GB
HDD: Western Digital Green 1,5TB 7200RPM
CASE: Fractal Design Nano S

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...