Skocz do zawartości
Elwood Blues

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje pomocy z rozbudową/aktualizacją swojego zestawu. Nie ukrywam że trochę wypadłem z obiegu i nie do końca śledzę nowinki co z czym i czy to w ogóle ma szanse działać. Dlatego też zwracam się tutaj o podzielenie się Waszą mądrością. Mój zestaw wygląda teraz tak:

CPU:        Intel Core i5-4460 3,20Ghz
MB:          Gigabyte B85M-D3H
RAM:       Crucial PC3-12800H (800 MHz) 16GB (4x4Gb)
GPU:        NVIDIA GeForce GTX 970 4Gb
HDD:        Transcend SSD370S SATA III 2.5" 128Gb
                 Western Digital Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III (WD10EZEX)
                 Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM001)
Monitor:  2 x Dell U2414H

PC służy mi głownie do grania, czasem jakąś grafikę popełnię czy dokument stworzę. Chciałbym w miarę sensowy sposób zaktualizować PC tak żeby nie wydać miliona monet a z drugiej strony nie zagonić się w konfigurację której później nie da rady już rozbudować tylko składać pudełko znów od zera. Jest sens w ogóle inwestować w staruszka?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo, czego oczekujesz. Konfiguracja, którą masz, pasuje do siebie. Wrzucanie nowej grafiki nie bardzo ma sens pracy tym procesorze - chyba, że znajdziesz używaną 1060 z gwarancją za niezłe pieniądze. Wymiana procesora na wydajniejszy, który będzie pasować do tej płyty nie bardzo ma sens. Chyba, że znajdziesz takowy za niedużą kwotę.

I5 4670 albo I7 4790, tyle że to pakowanie pieniędzy w coś, czego wydajnej już nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...