Skocz do zawartości
wojooo

Nowy sprzęt bez karty graficznej, i7, NVMe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mija już prawie 4  rok od kiedy modernizowałem swojego kompa i powoli musze się przymierzyć do kolejnej zmiany

Aktualny mój setup nie jest wcale zły ale ze względu na przestarzałe technologie trzeba myśleć o zmianę, żeby znowu wytrzymało kolejne 4 ?

Zwracam się z prośbą o doradztwo odnośnie polecenia co najlepiej kupić

Aktualnie posiadam:

Procesor - i7-6700K

Grafika - GTX 980-Ti

Karta Muzyczna - Xonar D2X

Płyta Główna - ASUS Z170 PRO GAMING

RAM - 16GB (nie pamiętam modelu)

Dysk NVMe - 1TB Samsung 980 Pro

Dysk NVMe - 512 Samsung 970 Evo Plus (niestety leży nieużywany)

Dysk SSD 1TB

Monitor z obsługą 3440 / 1440

obudowa - Be quiet Silent Base 600

Zasilacz Be Quiet Straight Power 580W

Głównym powodem dlaczego chce coś zmieniać jest dysk. Niestety nie obsługuje pełnej prędkości w wersji 980 PRO na moim PCB

 

Na chwilę obecną nie ruszam grafiki, zrobię to chwile później ale również chętnie poczytam propozycje (wymiana na przełomie styczeń / marzec)

Do zmiany również obudowa (sama w sobie jest super ale potrzebuje złącza USB C)

Dodam, że nie bawię się w OC procesora itd... ewentualnie podkręcić moge ramy ?

Chciałbym mieć płytę główną która szybko będzie wstawała i ma dobrą sekcję muzyczną (może wtedy pozbyłbym się D2X)

 

Do czego głównie mi potrzebny komp? do montowania filmów 4K oraz żeby zagrać sobie np w BF5 przez sieć w weekend i chce żeby to wszystko działało bez zająknięcia

(W planach kupno gry CyberPunk ? )

Nie chciałbym mieć słabszego kompa od tego co mam obecnie i  chciałbym aby było cicho (nie interesują mnie wodne chłodzenia, grafika wiadomo, że będzie głośna)

 

Liczę na Waszą pomoc

Zapomniałbym... powiedzmy, że chciałbym sie zamknąć w 3 max 4 tyś (bez Grafiki)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obczaj 10900F widziałem ostatnio za 1800zł nowy na ceneo ręka mnie już swędziała żeby kupić

5.2 single 4.6 all core

za 1300zł 10700f

do tego zastaw viperów 4133 c19 tanie jak na przyzwoite b-die i dobrze się kręcą,praktycznie to samo co ich topowe 4400 c19 tylko na 1.35v i sporo tańsze,jak im wbijesz 1.45v to 4400 c19 bez wysiłku

wyszłoby 1800zł+500zł stawiasz to na z490 elite (860zł) i masz 10 rdzeni,procek szybki do gier,szybkie pamięci i dobrą płytę,po obecnych cenach to 3200zł

płytę polecam,masz 2x złącze nvme z dobrym chłodzeniem,masz dużo usb na tyle,masz usb na froncie,chłodną sekcję zasilania (i7/i9 biorą sporo jak im wyłączysz power limit,nawet bez oc),bluetooth i wifi,bios flash z usb bez włączania pc gdyby się coś kiedyś wysypało.

bq 500dx 440zł,mugen 5 (wersja push pull) 250zł,razem 3900zł,sporo,ale sprzęt świetny.

 

jakbyś chciał zbić cenę to:

-500zł na samym cpu kupując 10700f

-100zł na płycie za 750zł msi mpg plus

-170zł przy viperach 3733 c17 (nie kręcą się bo to hynixy ale same w sobie przyzwoite za 350)

-30zł  mugen z 1 wentylatorem

-50zł z budą p400a

i robi się 3000zł,wydajność nie ta sama ale cena/wydajność lepsza

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...