Skocz do zawartości
kalhusak

Laptop do biura + montaż wideo - do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam laptopa którego będę używał w biurze do codziennych zadań, ale czasami będę też amatorsko montował filmy w Adobe Premiere Pro.
Widziałem podobne tematy na tym forum, ale oprócz wydajności laptopa zależy mi na bardzo dobrej jakości matrycy oraz NIEgamingowym wyglądzie.
Rozmiar matrycy najlepiej 15' lub ewentualnie 17'.
Poszperałem już trochę w necie i w każdym laptopie coś było nie tak. Albo matryca słaba, albo zbyt gamingowy wygląd.
Znalazłem laptopy które było kierowane dla graczy i ich wygląd nadawał się do biura, ale miały słabą matrycę (nie zależy mi na 144Hz).

Idealna konfiguracja:
CPU: Ryzen 7 4800H lub coś podobnej wydajności
GPU: dobrze aby była, ale nie musi to być bardzo wydajna karta - nie gram w gry, a i w Premiere nie wykorzystuję tego za często
RAM: 16Gb-32Gb
DYSK: SSD min 500Mb, najlepiej 1Gb
MATRYCA: 15' lub 17', dobre odwzorowanie kolorów, ale tak aby zmieścić się w budżecie
SYSTEM: Windows 10 Home PL
CENA: do 7000zł

Dziękuję za wszystkie rekomendacje.

Edytowane przez kalhusak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Asus Zephyrus G14 spełnia większość wymagań (ekran ma 14'). W ogóle nie wygląda jak laptop gamingowy, bardzo dobra jakość wykonania, bardzo dobra matryca (100% sRGB). Swojego kupiłem 3 miesiące temu, nie żałuję ? jedyne do czego można się przyczepić to nieco zbyt ciepła obudowa pod pełnym i długim obciążeniem oraz brak portu RJ45 (można za grosze dokupić albo przejściówkę albo stację dokującą). 

Ewentualnie tegoroczny HP Omen 15, sam go rozważałem ale bodajże system chłodzenia oraz ekran były gorsze od Zephyrusa (już dokładnie nie pamiętam ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wspomniał Asus Zephyrus G14 może być bardzo dobrą opcją. Od siebie dodam Zenbook również od Asusa,ze względu na solidne aluminiowe wykonanie. Bardzo lekki i mobilny laptop.Znalazłem na szybko dość ciekawy model ;)

https://www.x-kom.pl/p/574371-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um433iq-r7-4700u-16gb-1tb-w10p-mx350.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...