Skocz do zawartości
salva

Jaka mogę kupić do tego kartę graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

aktualnie mam 

i5 3470 3.2Ghz

ddr2 16gb ram

gtx 650ti

msi zh77a-g41

be quiet 550w

 

chciałbym wymienić tutaj kartę graficzną, tylko jaką mogę włożyć najmocniejsza żeby nie ograniczała procesora(może też być propozycja radeona - nie chciałem zakładać drugiego tematu)??

Edytowane przez salva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę można kupić taką,powiedzmy,w miarę na teraz,a platformę wymienić do karty jak będzie $$$

tylko że teraz ceny z kosmosu za gpu.

za to cpu+mobo+ram idzie kupić fajne za niewiele

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@salva, przydałoby się uściślić wymagania/oczekiwania - przede wszystkim czy rozważasz zakup używanej czy nowej karty? Ile chcesz wydać? Czy ze zmianą platformy w przyszłości będziesz chciał też kupić nowe GPU? W co grasz, w co chcesz grać?

Co do procesora, to sprawdź, ile mógłbyś dostać za swój. Jeżeli niestraszne Ci zakupy na aliexpress, to za okolice 180 zł możesz kupić np. xeona 1240v2, zyskasz trochę na zegarze, dostaniesz 4 wątki więcej, stracisz iGPU. Być może się okaże, że wtedy taka zmiana procesora zamknie się poniżej 100 zł - czy opłacalne, to już sam musisz ocenić - zależy pewnie w co grasz i czy te gry skorzystają z większej ilości wątków.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak pierwsza myśl taka ze chciałem złożyć konkretna maszynę ale jak wyjdą Zen4 i DDR5(niby wychodzi w 3 kwartale 2021 ale pewnie zanim sie rozwinie i ceny ogarna to bedzie 3 kwartal 2022) a teraz chciałem złożyć cos przejściowego.

Wiadomo ze teraz kupie obudowę 300-500zł i ona już zostanie. Dysk SSD M2 tez zostanie.

Kupiłbym też zasilacz taki: ze jak później włożę potwora to nie trzeba będzie go wymieniać np za dwa lata

https://www.x-kom.pl/p/514783-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-px-850w-80-plus-platinum.html

W niedalekiej przyszłości też taki monitor:

https://www.x-kom.pl/p/580052-monitor-led-27-dell-s2721dgf-nanoips-hdr.html?gclid=Cj0KCQiA8dH-BRD_ARIsAC24umbrLmnPd5lbHpAInTqNGsKPmQLi80bfYsuy4eqeMUTALItEVnL0sSUaAu9SEALw_wcB

Najważniejsze to kupić mobo,procka i ramy bo to jeszcze mogę władować do starej obudowy. Myślę że do 7 miesięcy bym wszystko już miał kupione razem z monitorem(wiadomo na końcu). 

Tylko teraz myślę ze może jak bym to złożył na mocnym procka to nie musiałbym go wymieniac od razu  jak wyjdzie nowa generacja bo i tak będzie droga a ten i tak by dawał radę w grach.

Co byście poleciły jakbym przeznaczył np. na procka,mobo i ram  do 1800zł? czy lepiej teraz kupić cos np za 1200zł?? 

No i od razu żebyście do tego napisali jaka przy tym trzeba by dokupić kartę w niedalekiej przyszłości co by ja procesor przez was wybrany nie ograniczał i zeby w miare to szlo na tym monitorze.

Tez myslalem nad sama karta ale ten moj procesor to slabiutki jest to moze lepiej to powymieniac.

Nie mówię ze chce grac na maksa w CB2077 czy najnowesze gry ale zeby gierki chodzily np W3, jakies Assasyny itp.

Edytowane przez salva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej płycie i5 3350p zmieniłem na i7 3770 i lekko podkręciłem na ile się da non-K. Do tego miałem GTX 1080p i praktycznie w 1080p większość gier bez problemu odpalała na ustawieniach wysokich/ultra w 60 fps.

Podobnie przymierzam się do wymiany platformy, bo sam RTX 3060 Ti nie pociągnie wszystkiego w 1440p. Ale jak poszukałem czegokolwiek CPU+mobo+RAMy to czy to używane na poprzedniej generacji, czy nowsze to prawie jedna cena. Już zacierałem ręce na Ryzena 5 3600, bo na premierę kosztował w granicach 800 zł a tu niespodzianka, teraz od 900 zł wzwyż. Poczekam do wiosny i coś w rodzaju ryzena 5/7 5xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...