Skocz do zawartości
xkazik

Jaki router do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam światłowód 250Mb/s i router Sixpon  FX660, od stycznia chce zmienić na 500Mb/s i ten router musze oddać, a dostawca proponuje mi w dzierżawie D-link Dir 825 lub kupić sobie router. Moje pytanie czy taki router będzie wystarczający do mieszkania 123m2 jeśli chodzi o zasięg i siłę sygnału, czy lepiej zainwestować w coś lepszego np D-link Dir  882 EXO AC2600, który mogę mieć na ok 420zł ewentualnie coś innego, a coś z tańszych to tp-link C80 (często polecany)
Z routerami mało mam wspólnego także nie może to być nic zaawansowanego, jedynie na czym mi zależny to kontrola rodzicielska, USB 3.0 choć nie jest to priorytet i fajnie jakbym miał możliwość podziału łącza np konsola by pobierała grę z 1/4 łącza albo jakiś rodzaj nadawania priorytetów urządzeniom, o ile coś takiego jest, chyba że router sam dostosowuje by jedno urządzenie nie zapychało łącza.
Nie chce brać routera na styk, chcę mieć możliwość powiedzmy za 2-3 lata zwiększyć prędkość Internetu bez wymiany routera.

router.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ułożeniu ścian i miejsca gdzie będzie stał router (w miejscu 1 i  przesłaniu sygnału do 3) może być bardzo ciężko, aby objął cały dom jakikolwiek router. Najlepiej aby WIFI było rozsyłane z pomieszczenia E, Jeśli tam routera nie możesz dać to trzeba tam umieścić AP.
W dodatku chcesz mieć  500mbp i QoS - podział łącza gdzie na Routerach konsumenckich bardzo ograniczone są QoSy (jednak QoS to funkcja zaawansowana ). 
Te 500mbps chcesz mieć po kablu czy po WIFI (wtedy dobierzemy odpowiedni sprzęt)?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 po kablu, na chwile obecna z routera "1" kabel pociągnięty przez ścianę do kompa "4"

na tym rotuerze co mam teraz to wifi dochodzi do pomieszczenia "C" net tam działa, choć nie sprawdzałem z jaką prędkością, jutro sprawdzę 

edit.

po kablu do kompa "4" 
D : 240Mbps
U: 10.30Mbps

Sprawdziłem jak działa wifi, na kompie w pomieszczeniu "C" jest
D : 11Mbps 
U: 9,80Mbps

na telefonie Huawei P10 PRO
stojąc metr od routera:
D : 4,20Mbps
U: 5,67Mbps

na tel będąc w pomieszczeniu "C"
D : 2,78Mbps
U: 4,37Mbps

Po restarcie routera, który pracuje od ostatniego restartu 3-4 dni

po kablu do kompa "4"
bez zmian

wifi na kompie w pomieszczeniu "C" jest
D : 51,68Mbps
U: 10,38Mbps

tel metr od routera
D : 19,2Mbps
U: 10,2Mbps

tel w pomieszczeniu "C"
D :18,9Mbps
U:10,30Mbps

Edytowane przez xkazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do predkosci w pomieszczeniu C to tak jak napisalem wyżej. Jesli chcesz miec wyższe predkosci to trzeba zmienic umiejscowanie urzadzenia z ktorego jest rozsylane Wifi lub dodac Ap( router +dodatkowo Aclite nke zmiescisz sje w 500zl.
Router jesli ma byc pod 500mbps to proponuje zainwestowac w AX20 lub nawet AX50.

Najlepiej bylo by poprowadzic kabel z pomieszczenia w ktorym jest obecnie router do pomieszczenia C.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tp link ax50, na razie na laczu 250Mbps

Sprawdziłem jak działa wifi, na kompie w pomieszczeniu "C" jest
D : 81Mbps 
U: 10,4Mbps

na telefonie Huawei P10 PRO
stojąc metr od routera:
D : 112Mbps
U: 10Mbps

na tel będąc w pomieszczeniu "C"
D : 74Mbps
U: 9Mbps

Także duża poprawa, jestem zadowolony, nie musze w pomieszczeniu E stawiać AP
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...