Skocz do zawartości
Asarew

Zasilacz 600W do rtx 3070 i i7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Według  tabelki powyżej platforma z 1080Ti  pobiera w Doomie około 450 Wat tak ?

Teraz zrób OC i będzie 550 Wat.

600Wat, to moc całkowita zasilacza, a nie linii 12V, która zasila CPU i GPU + peryferia.

Poza tym zasilacz musi mieć zapas, żeby się nie przegrzewał i pracował na najlepszej charakterystyce.

Po prostu poskładaj całość cuzamen do kupy i wykonaj monitoring np. w Hwmonitorze, gdy komputer jest obciążony grą lub jakimś benchmarkiem.

Może być coś syntetycznego, czyli OCCT "power".

Test "power " obciąża GPU i CPU, czyli całą platformę.

https://www.ocbase.com/download

https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.43.zip

Pokaż Max Power w teście OCCT "Power"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, leven said:

Według  tabelki powyżej platforma z 1080Ti  pobiera w Doomie około 450 Wat tak ?

Teraz zrób OC i będzie 550 Wat.

600Wat, to moc całkowita zasilacza, a nie linii 12V, która zasila CPU i GPU + peryferia.

Poza tym zasilacz musi mieć zapas, żeby się nie przegrzewał i pracował na najlepszej charakterystyce.

Po prostu poskładaj całość cuzamen do kupy i wykonaj monitoring np. w Hwmonitorze, gdy komputer jest obciążony grą lub jakimś benchmarkiem.

Może być coś syntetycznego, czyli OCCT "power".

Test "power " obciąża GPU i CPU, czyli całą platformę.

https://www.ocbase.com/download

https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.43.zip

Pokaż Max Power w teście OCCT "Power"

Jasny gwint... 

A) Masz rację z mocą całkowitą zasilacza i linią 12V ALE nie sprawdziłeś nawet jaki osoba dana ma zasilacz. Nie mamy tu do czynienia z najtańszym zasilaczem, może i nie szczyt i kompletna burżuazja ale be quiet! PURE POWER 11 600W CM przypominam standard GOLD w specyfikacji na 12V line ma Max Combined Power: 576W

imageproxy.php?img=&key=2c688062dc9edf5a1337475859_Screenshot2020-12-19at12_18_58.thumb.png.fc32720e5832fbb522789df2bba1be12.png

B) "Zasilacz musi mieć zapas" - Oczywiście zalecane jest aby był takowy zapas, a szczególnie do OC, ale bez przesady użytownik zapytał czy uciągnie a nie czy będę mieć zapas rzędu 300W. Moda na branie zasilaczy 1200W itp dla mnie to jest totalna bzdura chyba że planuje się iść w SLI. Dobrej jakości zasilacz potrafi wytrzymać długie lata, dla przykładu XFX Core 550W - bronze standard, budżetowo kiedyś kupiony, wyprodukowany przez Seasonic dla XFX. 8 lat, wciąż działa prawidłowo.

Poza tym EVGA G2 Supernova 650W... standard Gold i można tak wymieniać. Dobrze wyprodukowane zasilacze wytrzymują naprawdę sporo.

Kwestia producenta tak na dobrą sprawę i modelu zasilacza. Sam robiłem kiedyś niemały research na ten temat.

Dla przykładu pojawiły się ostatnio na rynku Aerocool nawet po 700W itd, tanie budżetowe i standard "Bronze"  przyszedł mi finalnie w pudełku z naklejką "Silver". Takie bagno że odesłałem od razu. W zasilaczu najcięższe chyba były przewody, coil whining przyprawiał o ciarki. Jestem pewien, że takowy 700W+ wyzionąłby szybciej ducha niż be quiet o którym rozmawiamy.

 

Edytowane przez wygaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie pisałem o zasilaczu 1200W,  tylko o zapasie mocy i taki 600W będzie na styk do konfigu GTX1080Ti + I7 9700 + reszta bebechów.

Zobaczmy wynik OCCT "POWER" od autora tematu.

Do RTX 3070 powinien być  OK.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego OC nie będę robić bo nie znam się na tym , pobrałem sobie OCCT a także testowałem sobie podczas gier z tego programu CPUID HWmonitor i troszkę nie rozumiem jak mam odczytywać wartości power , czy ktoś może mi powiedzieć ile  bierze GPU i CPU mocy? Robiłem test w grze RDR2 na test wydajności przy 1440P i Ustawienia Ultra-Średnie

prad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leven napisał:

No przecież nie pisałem o zasilaczu 1200W,  tylko o zapasie mocy i taki 600W będzie na styk do konfigu GTX1080Ti + I7 9700 + reszta bebechów.

Zobaczmy wynik OCCT "POWER" od autora tematu.

Do RTX 3070 powinien być  OK.

Wstawiam jeszcze zdjęcie po 5min testu programem I szczerze nic z tego nie wiem,ile w końcu pobierał łącznie mocy CPU i GPU?

prad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...