Skocz do zawartości
BroQ

Laptop - codzienny użytek, filmy, gry (ok. 7000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu laptopa. W warunkach domowych będę chciał jednak używać go jak stacjonarnego - tj. podpiąć klawiaturę, myszkę, monitor itd. poprzez stację dokującą lub znaleźć inne rozwiązanie.

Budżet jaki chciałem przeznaczyć to ok. 7000 zł, jednak jeśli znajdzie się model, który będzie droższy, ale w lepszej, satysfakcjonującej specyfikacji to nie będzie problemu by do niego dołożyć.
Przeznaczenie - codzienny użytek, oglądanie filmów, ale również gry (chciałbym by laptop podołał wymaganiom, aby nie musieć się zastanawiać czy dam radę zagrać w jakąś nową pozycję).

Generalne informacje i założenia:
1) Posiadam monitor Gigabyte Aorus FI27Q. Chciałbym aby laptop pozwolił na wykorzystanie pełni możliwości tego monitora
(Gigabyte Aorus FI27Q)
2) Zależy mi na tym by laptop był dość szybki, sprawny
3) Przekątna: najlepiej 17" (jeśli jednak pozostałe elementy będą ok, kosztem mniejszego ekranu to też wchodzi w grę)
4) Dobrze gdyby posiadał kamerkę
5) Fajnie jakby był w miarę cichy oraz nie nagrzewał się za bardzo (choć tu mogę skorzystać z dodatkowych podstawek chłodzących)
6) Procesor i7
7) IPS

Starałem się już znaleźć rozwiązania na forach. W kręgu zainteresowań są np. laptopy Asusa (TUF Gaming, Rog). Oprócz nich w oko wpadły produkty:

1) Acer Nitro 5 i7-10750H/32GB/512+1TB/W10PX RTX2060 120Hz
(Acer Nitro 5 i7-10750H/32GB/512+1TB/W10PX RTX2060 120Hz)
Nie wiem jednak czy jest nadal dostępny. Podobną specyfikacje posiada Acer Nitro 5 i7-10750H/32GB/512+1TB/W10PX RTX2060 144Hz (https://www.x-kom.pl/p/588305-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-10750h-32gb-5121tb-w10px-rtx2060-144hz). Nie ma już jednak 17" a 15,6".

2) MSI GL75 i7-10750H/32GB/512+1TB/Win10X RTX2070 144Hz
(MSI GL75 i7-10750H/32GB/512+1TB/Win10X RTX2070 144Hz)
Słyszałem jednak różne opinie na temat MSI, np. taką że dopłaca się za markę. Być może opinia ta jest błędna.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady i przykładowe laptopy. Mam nadzieję, że długość postu nie wystraszyła.

Edytowane przez BroQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kierował się w kierunku Asus Zephyrus,które cechują się mega wykonaniem i bardzo dobrym chłodzeniem. 
Na szybko znalazłem ciekawy model,który powinien Ci odpowiadać. Niestety jest to 15,6 a nie 17 calowy laptop,ale wydaje mi się,ze nie sensu dokładać kilku stówek do trochę większego ekarnu,skoro docelowo laptop będzie podłączony do monitora ?
Pozdrawiam.

https://www.neonet.pl/laptopy/asus-rog-zephyrus-m15-gu502lv-az044t-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-rtx-2060-15-6-244hz-win10-home-90nr04f6-m01050.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w tej kwocie, i w związku z tym że laptop będzie używany jako zastępstwo stacjonarnego, celował bym w RTX2070 kosztem ciężaru oraz wymiarów. Ekran też nie musi być z najwyższej półki skoro będzie (pewnie przez większość czasu) podpięty monitor. Strzelałbym w Lenovo Legion i7 albo nowego HP Omen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi wraz z typami!

 

@roar.RAR @GRDE

Ten Lenovo wydaje się naprawdę ciekawą opcją, już któraś osoba go wskazuje, mimo, że wcześniej nie widziałem wiele wzmianek o nim. Rozumiem, że według Was wypada lepiej niż wymienione przeze mnie Acer oraz MSI?

Widzę, że te 2 posiadają dodatkowy dysk HDD 1000GB, ale w Lenovo jest możliwość montażu dodatkowego dysku co pewnie niweluje tę różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...