Skocz do zawartości
Aduhi

SSD do laptopa hp 15-bs011nw zamiast napędu optycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić ssd do laptopa hp 15-bs011nw, żeby poprawić jego wydajność. Niedawno dołożyłem do niego kostkę 8GB ramu ddr4 i komputer zyskał nowe życie, więc trzeba iść za ciosem i skusić się również na ssdka.

Planuję sformatować system, który potem postawię na ssd, a hdd zostawię do przechowywania danych. I właśnie chciałem się upewnić, czy jeśli kupię Crucial BX500 250GB + tego ICY-BOX'a (Icy box), to będzie wszystko pasowało? Gdzieś na internecie wyczytałem, że lepiej dać hdd'ka do kieszeni, a ssd podpiąć w jego miejsce.

 

PS: Dlaczego ceny nowych laptopów są obecnie takie wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim starym Sony Vaio przechodziłem przez wymianę napędu DVD na SSD. Z tym że ja od początku postanowiłem że SSD (też Crucial BX 250GB) pójdzie w miejce gdzie był HDD, a HDD (przez ICY-Box'a) tam gdzie był DVD. I od 4 lat wszystko śmiga. Z tego co kojarzę to w drugą stronę też by to zadziałało (czyli HDD zostaje tam gdzie jest a SSD idzie do ICY Box'a) ale nie jestem pewien co do wydajności gniazda SATA tam gdzie masz w tej chwili podłączony napęd optyczny. Może ono być wolniejsze.

PS. Nauczanie zdalne/praca zdalna - zwiększony popyt - wzrost cen.

Edytowane przez GRDE
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...