Skocz do zawartości
Grzegorz1991

Z jakich laptopów korzystacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ja w sumie używam dwóch laptopów.
Od około roku mam laptopa HUAWEI MateBook 13. Pracuje mi się na nim bardzo dobrze.
Używam go głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów. Poza tym do rozmów na Skype.
Mój drugi laptop jest starszy. Ma z 8 lat na pewno. A może i więcej. Ciężko mi stwierdzić dokładniej.
Ten laptop to ASUS N56VV-S4013H.
A Wy z jakich laptopów korzystacie? Jesteście zadowoleni? A może komuś przyda się Wasza opinia na temat Waszych laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei, taki jakby malu ultrabook, bardzo sporadycznie ze starego HP z serii biznesowej. W przyszlosci rozpatrywalbym porzadna uzywke wlasnie HP z linii dla biznesu.. 

DELLa bym jednak sobie odpuszczal, przez dziwne kwestie ich konstrukcji oprogramowania...Ewentualne naprawy. 

Zawsze moge ponownie zplacac bagcyla do grania i wybrac jakies swiecace cudo ;) Ale czytajac o co raz gorszych matrycach w lapach, az odechciewa sie ladowania kasy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek napisał:
Ale czytajac o co raz gorszych matrycach w lapach, az odechciewa sie ladowania kasy..

Dostęp do laptopów z matrycami IPS jest łatwiejszy niż kiedyś, więc prędzej bym powiedział że jest na odwrót. Natomiast z tego co widziałem współczesne modele z TN mają tak samo kiepskie kąty jak kilkanaście lat temu. Jak zależy Ci na lepszym ekranie, to po prostu bierz IPS. Może masz na myśli te testy pokazujące, że gamut w dzisiejszych laptopach często jest ~60% wzgl. sRGB? - tak, to jest kiepski gamut, ale kiedyś nie był podobnie kiepski?

ps. zrobiłem kiedyś pomiar ~10 letniego ASUS z TN - wybitna nieliniowość matrycy, kontrast chyba z 600:1, a gamut co prawda 74% wzgl. sRGB, także nie dostrzegłem tej lepszości matryc które były kiedyś (gamut i tak kiepski)

Co do poniższej wizualizacji gamutu tego starego TN - to 6500K to efekt kalibracji kolorymetrem, przez wpis korekty do lut GPU, bo fizycznie, bez korekcji, to ten ekran był normalnie niebieski

https://naforum.zapodaj.net/images/1c2acf1a0b33.png

 

Asus Gamut.png

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...