Skocz do zawartości
marlon24

Dysk SSD i stary komp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam dosyć stary komputer stacjonarny : płyta główna - Asus P5E Intel X38 , procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775), pamieć - GeIL Dual Black Dragon 2 x 2GB DDR2 800 MHz CL4, zasilacz - Corsair CMPSU-520HXEU - 520W, dysk twardy - Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500 GB (32 MB, Serial ATA II), karta graficzna – GF GTX650 TI 1 GB, obudowa - NZXT Apollo Crafted Series Black. Komp. ma już swoje lata i niestety wszystko bardzo powoli już chodzi. Strony powoli się wczytują, programy wolno się uruchamiają itp. Niestety nie stać mnie na razie na kupno nowego. Kolega mi podpowiedział ze wymiana dysku pomoże zwiększyć prędkość działania mojego kompa. Teraz mam pytanie do Was czy mogę zamontować na tym kompie dysk SSD (na którym bym postawił system). Czy złącza w tym kompie pasują do instalacji takiego dysku oraz czy dużo lepiej będzie chodził komp. Oraz co mam dokupić, aby taki dysk w komputerze zamontować bo obudowa jest chyba tylko pod dyski 3,5 calowe. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością dysk SSD da Twojemu PC nowe życie. Zainwestuj również w dodatkowe 2x2GB RAM, co pomoże odetchnąć plikowi wymiany i przspieszy reakcję aplikacji. 

SSD najlepiej 512GB.

Do SSD kupujesz sanki 3,5/2,5. https://www.morele.net/gembird-hdd-sanki-5-25-3-5-mf-543-291418/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marlon24 napisał:

 Oraz co mam dokupić, aby taki dysk w komputerze zamontować bo obudowa jest chyba tylko pod dyski 3,5 calowe.

Dyski SSD 2,5" są lekkie, więc pewnie się trzymają na dwóch śrubkach w np. zatoce 5,25". Teraz widzę, że sanki tanie, więc można w sumie te parę groszy dopłacić.

ps. Windows 10 64bit na takim kompie z 8 GB RAM i SSD będzie już chodził całkiem dobrze

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem na kompie Z C2D E5200 SSD 128GB i chodził gładko , w zestawie miałem już sanki - dysk był od Transcend .

Teraz ssd siedzi w polesingowcu od Acera na bazie Pentium G2020 .

Co do wolnego chodzenia całości ( choć SSD wiele zmieni to Q6600 demonem wydajności już nie jest , w codziennej pracy mój G2020 lepiej się sprawdza ) i braku kasy - nie musisz od razu zmieniać całego kompa , jak nie potrzebujesz super wymagań to można kupić jakieś polesingowe Pentium / I3 Ivy Bridge lub wyżej w budzie typu tower .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...