Skocz do zawartości
Astec

Ogólnie o procesorach Ryzen i SMT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, słyszałem, że Ryzeny w niektórych grach lepiej radzą sobie po wyłączeniu SMT, choć nie wiem czemu. Osobiście doświadczyłem tego w Forzie Motorsport 7. W CP2077 były problemy z wykorzystaniem tej technologi. Na Intelach nie słychać o żadnych problemach czy to z HT, czy z czymś innym. Nie wiem jak jest z innymi grami, ale kupując Ryzena (już kolejnego) nie mam zamiaru szukać po wyjściu gry jakiś fixów, hacków itd. Kupując procesor chcę mieć wysoką wydajność i święty spokój. Nie chcę co rusz napotykać się na błędy nieznanego pochodzenia. Jak to jest w końcu z Ryzenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Astec said:

Witajcie, słyszałem, że Ryzeny w niektórych grach lepiej radzą sobie po wyłączeniu SMT, choć nie wiem czemu. Osobiście doświadczyłem tego w Forzie Motorsport 7. W CP2077 były problemy z wykorzystaniem tej technologi. Na Intelach nie słychać o żadnych problemach czy to z HT, czy z czymś innym. Nie wiem jak jest z innymi grami, ale kupując Ryzena (już kolejnego) nie mam zamiaru szukać po wyjściu gry jakiś fixów, hacków itd. Kupując procesor chcę mieć wysoką wydajność i święty spokój. Nie chcę co rusz napotykać się na błędy nieznanego pochodzenia. Jak to jest w końcu z Ryzenami?

skoro w jednych aplikacjach SMT/HT działa jak powinno a w innych nie tzn że programiści dali ciała , ogólnie mam załączony SMT cały czas , nawet przez myśl mi nie przyszło żeby go wyłączyć ,  Intel miał problemy z HT już po samym wprowadzeniu procków z tą technologią 2002 rok / niektóre programy chodziły szybciej bez HT niż HT i tak jest do tej pory.

polecam 

 

Zwróć uwagę na HITMAN 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5 roku śmigam na Ryzenach i nigdy nie musiałem wyłączać SMT żeby pograc. Bylo kilka takich akcji że było do zyskania parę procent ale gra i tak zawsze chodziła normalnie. W Forze 7 akurat nie grałem ale Horizon 3 i 4 tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...