Skocz do zawartości
Krehas

Upgrade komputera 2021

Rekomendowane odpowiedzi

Proc: i5-6500 (stock) z chłodzeniem silentium pc Fortis 2 (temperatury w stresie do 60 stopni)
Ram: 16 GB Goodram IRDM (2x8GB) 2133Mhz Cl15
Mtb: MSI B150M Mortar
Dysk: SSD Goodram CL100 512 Gb + 1TB HDD WD Blue
GPU: MSI GTX 1070 OC X Gaming (temperatury w stresie do 70 stopni)
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W
Obudowa: Zalman Z3

 

Witam. Moja maszynka do multimediów i gierek jest już ze mną prawie 5 lat. Używałem go głównie do grania w darmowe gry free to play i w pare innych tytułów i jego wydajność mi wystarczała. W momencie kiedy miała miejsce premiera Call of Duty Warzone i zacząłem grać w tą grę zauważyłem, że gra strasznie mi się zacina. Dołożyłem 8 gb ram i sprawa była z grubsza załatwiona. Dołożyłem większy dysk ssd aby gierka się na nim zmieściła, ale grafika nie dawała już rady bo mogłem grac na niskich w ok. 50 fps i była największym problemem. Udało mi się dorwać GTX 1070 i zacząłem testować gry na nowej grafice. Wszystko szło fajnie, w cyberpunku jest o wiele lepiej.Niestety w warzonie po wymianie karty pojawiły się dziwne ścinki (spadki fps z np 90 do 40 i to dosyć często). Pytanie czy to wina zbyt wolnych pamięci ram czy może tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że teraz procesor jest najsłabszym ogniwem i ogranicza kartę w tej grze powodując spadki fps. Domyślam się, że najlepszym rozwiązaniem bedzie wymiana płyty głownej razem z procesorem, czy pamięci ram też powinny być szybsze? Np 3200Mhz? Narazie nie mam pieniędzy na dalsze ulepszenia ale prosiłbym o radę co robić dalej? Da się jakoś przyspieszyć tą i5 na tej płycie? Tak wiem że nie mam chipsetu Z170, chodzi mi bardziej o odblokowanie samych napięć.

 

 

Edytowane przez Krehas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybsza opcja to i7 6700 [i sprzedaż i5]

bo widać że brakuje wątków

a na tej płycie to nic nie wymyślisz [nie wiem czy można na niej turbo ustawić na sztywno]

może uda się obniżyć cl ramu

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...