Skocz do zawartości
pete67

Sygnał audio BIOS AMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam mb B450 I AORUS PRO WIFI. procesor Ryzen 3600 

Wszystko hula jak trzeba,  jednak po zmianie RX580 na RTX 3070 oraz RAM z 2x8 3600 CL 17 VIPER na  GSKILL 2x16 3200 CL14  - F4-3200C14D-32GAO (jest to rodzynek, bardzo mało informacji o tych kościach w necie ale jak najbardziej Gskill się do nich przyznaje i po serialu wyświetla co to takiego ) pojawia się problem:

Przy starcie systemu pojawia sie komunikat audio z BIOSu. 

Rzecz w tym, że  jest to sygnał którego nie potrafię zestawić z żadnym opisem AMI. Tak szukałem informacji w zestawieniach sygnałów ale takiego po prostu nie znalazłem.

Można przyjąć że jest to jeden dzwięk długi a po nim jeden krótki, jednak ten długi dzwięk jest jak gdyby modulowany i na upartego można go odczytać jako cztery krótkie z bardzo krótkimi przerwami pomiędzy kolejnymi a potem przerwa i jeden krótki.

czyli albo jest jeden długi i po nim krótki albo cztery krótkie i po chwili pięty też krótki. 

Co to za kombinacja???

Śmieszne jest to, że komputer działa wyśmienicie, kostki bezbłędnie działają na 3800 CL16 15 15, zmiana na domyślne safe czy profil XMP nie zmienia nic.

mem test jest OK, jedyna gra w jaką grywam - MSFS20 tak samo - cud miód...

W planach mam zmienić ponownie kości na inne niż są obecnie, bo  stare z miejsca poszły w świat, może to coś zmieni?

jednak najbardziej mnie nurtuje co to za dzwięk.

jest to w miejscu komunikatów POST

Ma ktoś jakiś pomysł?

dzięki i zdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...