Skocz do zawartości
Infoposter

Monitory dla graczy - jakość?? a raczej chłam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tytuł tematu jest taki bo taka jest prawda, o czym właśnie piszę tutaj.

Cała historia się zaczęła od tego, że postanowiłem zmienić sobie monitor na coś nowszego. Aktualnie posiadam już kilka dobrych lat Eizo EV2450 który tak naprawdę jest rewelacyjny w stosunku do innych nowych!*. Zrobiłem na początku to co każdy logicznie myślący człowiek robi przed zakupem, wgryzłem się w testy, recenzje i masę innych rzeczy aby wyłuskać z tłumu najlepsze monitory 27 cali na matrycy IPS. Na początku celowałem w nowe modele Eizo, ale dałem się ogłupić marketingowi który wmawia ci że potrzebujesz G-sync czy Free-sync, HDR (nie dopracowany w monitorach komputerowych), matrycy z czasem 1ms - bo przecież widzisz Ghosting, Rwanie, Tetring, smużenie na maksa itp. bzdury. bo Po dwóch tygodniach doszedłem do konsensusu że są tak naprawdę 4 modele:

  1. Asus PG279Q(E)
  2. Predator XB273Xbmiprzx
  3. Predator XB271HUBMIPRZ
  4. AOC AGON AG271QG

z których trzeba wybrać tego jedynego. Ciężko było się zdecydować który jest tym jedynym, więc stwierdziłem że najlepiej się samemu przekonać który będzie najlepszy. Co zrobiłem? po prostu zakupiłem wszystkie 4 monitory w sklepach online. Wszystkie doszły prawie w tym samym czasie, więc testów porównawczych mogłem sobie zrobić ile dusza zapragnie. Metodą eliminacji odrzucałem jednego po drugim i tak z 4 monitorów został ten najlepszy, Asus PG279QE. Moja ocena wszystkich monitorów:

  1. Asus PG279QE - czym się różni Q?, jak go nawet na stronie asusa nie ma, oprócz instrukcji itp. Równomierne podświetlenie, praktycznie zero BLB, zero martwych pikseli, głośniki do dup...y, matryca półmat - nie żaden MAT!, ogólnie jakość OK.
  2. Predator XB273Xbmiprzx - matryca równo podświetlona, matryca półmat - nie żaden MAT!, kolory dobre. Odpadł bo miał rozdzielczość 1080p, no niestety widać już piksele na matrycy 27 cali, myślałem że tego nie będzie tak widać.
  3. Predator XB271HUBMIPRZ - matryca nie równo podświetlona, świeci jak żarówka przy słabym oświetleniu zewnętrznym - daje po oczach równo, nie idzie tego wyregulować, matryca półmat - nie żaden MAT!
  4.   AOC AGON AG271QG - podobnie wypadł jak Asus, z tą różnicą że po rogach były braki doświetlenia i biały ekran wyglądał jakby był brudny, matryca półmat - nie żaden MAT!. Minusem też na nie korzyść tego monitora jest sam zasilacz który to nie jest dedykowany do tego monitora, ba on nawet nie jest produkcji AOC, to rodzi pytanie jak z resztą bebechów w monitorze?

No i co został mi jeden na polu bitwy, no to tylko regulacja i będzie jak Eizo z tym że ma być dużo lepiej. Jakież moje było zdziwienie jak nie dało się uzyskać tego samego co mam na Eizo. Pracuje, oglądam filmy i gram, przeważnie wszystko w nocy, przy słabym oświetleniu. Więc chciałem tak ustawić parametry aby było super, no niestety wypadło to bardzo blado. Problem leży nie w elektronice ale matrycach, IPS w Eizo a IPS w trzy razy droższym monitorze no to jak dwa światy, powinno być ze wskazaniem na ten droższy ale tak nie jest. Porównanie matryc:

  1. IPS w Eizo, - kontrast 1000:1, idealne podświetlenie, czarny jest prawie czarny, pod kątem nie zmienia barwy i nie zaczyna świecić jak żarówka, matryca naprawdę jest MAT!
  2. IPS w Asusie - kontrast 1000:1 a w porównaniu do Ezio jest jakby było 500:1, czarny jest lekko srebrny, pod kątem zmienia barwy i zaczyna świecić jak żarówka, matryca jest półmat!

Po dwóch tygodniach przerwy od Eizo, postawiłem obok siebie obydwa monitory, no po prostu nie do wiary, jakość obrazu jest lepsza na Eizo pomimo mniejszej rozdzielczości. Co bym nie ustawiał nie mogę normalnie wyregulować monitora Asusa. W dzień przy dobrym oświetleniu to jeszcze nie jest źle, ale w nocy przy małym oświetleniu jest totalna porażka.

Odnośnie matryc mat, to nie są prawdziwe matryce matowe tylko głupie półmaty które udają matowe. Producenci nazywają je matowymi bo lepiej się sprzedają i można łatwiej oszukiwać na jakości samej matrycy - kolorach. Chcesz zobaczyć prawdziwy mat? zobacz Eizo, Nec lub HP z serii dla biznesu lub ZR... Odnośnie G-sync i jego brata, fajnie wszystkim pokazują na filmach jak to klatkuje bez tego i nagle 100% graczy widzi TO!, Tylko z całym szacunkiem dla testerów, żeby tak się zachowywało jak pokazują na filmach to byśmy musieli mieć chyba tylko z 20 klatek na sekundę. Okazuje się nagle że nikomu nie starcza 60! klatek na sekundę - tak naprawdę to powinien być dla większości graczy marketingowy bełkot na punkcie którego nie powinni dostawać fisia.

Moja konkluzja odnośnie monitorów dla graczy:

  1. Elektronika faktycznie się rozwija, co raz to nowe funkcje ale i też masa wodotrysków.
  2. Panele LCD chyba zatrzymały się w czasie z rozwojem, dlaczego np. Eizo ma matryce IPS 10 bit z kontrastem 1300:1 nikt inny tego nie ma? ja takich nie znalazłem.
  3. Podświetlania LED jest problematyczne ze względu na duże odchyły samych ledów z tych samych partii, selekcja tego jest mało realna - sam mam problemy z produkcja produktów oświetleniowych z górnej półki bazujących na diodach LED, które sprzedajemy tylko za granicą. Selekcjonowane LED-y kosztują fortunę, dlatego producencie nie korzystają z nich i stosują ogólnodostępne badziewie.
  4. Niech ktoś pokaże mi nowe modele z górnej półki dla graczy, nie odświeżane kotlety.

Zostaje chyba tylko kupić Eizo EV2795 i EV2785 które przetestuje. Nie ma G-sync, nie ma HDR, może być duży imput LAG, ale za to dostaniemy pewnie idealny obraz nie osiągalny w monitorach dla graczy. Cała reszta monitorów dedykowanych dla graczy okazuje się chłamem który klienci łykają jak świeże bułki.

 

 

Edytowane przez Infoposter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Infoposter napisał:
  1. Panele LCD chyba zatrzymały się w czasie z rozwojem, dlaczego np. Eizo ma matryce IPS 10 bit z kontrastem 1300:1 nikt inny tego nie ma? ja takich nie znalazłem. 

LG 32UD99 ma kontrast deklarowany 1300:1 a zmierzony blisko 1500:1.

ps. sam zmierzyłem ten kontrast przy pomocy i1 Display Pro, więc nie wiem co za troll na tym forum minusuje:

a6bba763171cd.png

 

1 godzinę temu, Infoposter napisał:
 matryca półmat - nie żaden MAT!, ogólnie jakość OK.
  1. Predator XB273Xbmiprzx - matryca równo podświetlona, matryca półmat - nie żaden MAT!, k

Czyli najlepsza. Mocno matowa ma efekt skrzącego śniegu (jakby mikro kaszka), natomiast lusterko wiadomo: lusterko. Satyna-półmat to najlepsze połączenie zalet mocnego matu i lusterka (nie ma takiej kaszy jak mocny mat i nie ma takich refleksów jak lusterko)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eizo z pełnym matem i kilka HP, to zależy od jakości powłoki, takiego efektu nie mają,  widziałem ten efekt w starszych laptopach Lenovo lub Toshiba.

LG 32UD99 - to nie jest 27 cali, ocenę na Amazonie ma 3.2/5 z 160 to jest bardzo zły wynik

Edytowane przez Infoposter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 10:08, Novice napisał:

sam mam predatora xb241yu i potwierdzam że monitory gamingowe tej marki są świetnej jakości.

Bo nie miałeś "normalnego" monitora, jakbyś popracował tydzień na Eizo albo innym tej klasy w życiu byś nie wrócił do Predatora.

Jeszcze się dziwię że nikt z większości testerów (Polscy wszyscy) nie wyłapał że to matryce półmat, to co nie mają bladego pojęcia o czy mówią czy piszą bo tylko przekładają to co im producent daje w specyfikacji?

Znalazłem na anglojęzycznych recenzjach informacje o tym że to nie są prawdziwe maty, aczkolwiek były to sporadyczne przypadki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Infoposter napisał:

Bo nie miałeś "normalnego" monitora, jakbyś popracował tydzień na Eizo albo innym tej klasy w życiu byś nie wrócił do Predatora.

 

ale ja nie chcę monitora do pracy tylko do gier,ten wątek też nie jest o monitorach do pracy.

sam szukałem dobrego rozwiązania latami i po prostu stwierdziłem że trzeba kupić osobno monitor do gier a osobno do pracy.

a jedyna dobra opcja 2 w 1 to VA ze strobingiem

pozdrawiam

Edytowane przez Novice
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hakomo2020 Tak to jest FlexScan EV2450 który ma IPS o czasie reakcji 5 ms, nie ma kompletnie smużenia - przynajmniej ja nic takiego nie wiedzę i moi synowie hardkorowi gracze (graja na własnym sprzęcie) też nic takiego nie widzą na tym monitorze.

1 ms czy 5 ms to też dla mnie marketingowy bełkot raczej niżeli realna potrzeba. W którejś recenzji były wyliczenia matematyczne, jak to faktycznie ma się do realiów. Dokładnie nie powiem jak tam to było ale generalnie, że jest to tylko na papierze.

Teraz sobie przetestuje Eizo i Neca kilka modeli.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Infoposter napisał:

@NoviceMoże źle się wyraziłem, chodziło mi o używanie monitor do wszystkiego przez tydzień, nie tylko do pracy.

Ja używam HP tylko w pracy, Eizo w domu do filmów, gier i pracy - tak mniej więcej po równo.

no to sokoro jest tak świetny to go nie zmieniaj

masz pierwszy w historii 60hz 5ms co jest równie dobry co 120hz 1ms z redukcją rozmycia,po co go wymieniać.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Novice napisał:

masz pierwszy w historii 60hz 5ms co jest równie dobry co 120hz 1ms z redukcją rozmycia,po co go wymieniać.

... i to jeszcze IPS bez OCF, który nie srebrzy pod kątem, a kontrast pomimo 1000:1 ma 2x większy niż inny monitor 1000:1 - cudowny monitor Panie i Panowie :)

 

W dniu 24.12.2020 o 03:26, Infoposter napisał:

LG 32UD99 - to nie jest 27 cali, ocenę na Amazonie ma 3.2/5 z 160 to jest bardzo zły wynik

Choćby miał i 0/5 to i tak nie zmienia faktu, że ma kontrast bliski 1500:1 na tym IPS. Oceny za obraz są wysokie. Niskie wynikają z wadliwej serii matryc, gdzie pojawiało się uszkodzenie przy brzegach.

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni uczestnicy dyskusji, powiem tak zmieniam monitor ale nie na "bylejakość" żeby tylko mieć dużo herców czy g-sync. Ja wolę jakość kolorów, kątów, kontrastu czy czerni zamiast wodotrysków. Wystarczy sobie zrobić test Pendulum od Nvidia, ustawiając na 60 klatek i monitor na 60Hz z wyłączonym g-sync, potem 60 klatek i monitor 144Hz i włączonym g-sync - no i zobaczycie BRAK różnicy ?

Jeżeli ustawicie sobie klatki na 144, to żeby zobaczyć różnicę miedzy 60 klatkami trzeba mieć nos przy ekranie i jest tak znikomy że śmiech na sali ? (pełno jest podobnych opinii na forach). Lepiej mieć mercedesa czy malucha z silnikiem porsche?

LG 32UD99 - przyznaje ma matrycę 1500:1, ale przez dużo negatywnych opinii nawet nie spojrzę na niego. Mógłby być pewnie zajebistym monitorem jakby był zrobiony tak jak należy, ale cóż.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Infoposter napisał:

?

Jeżeli ustawicie sobie klatki na 144, to żeby zobaczyć różnicę miedzy 60 klatkami trzeba mieć nos przy ekranie

 

 

jak nie widzisz różnicy 60 a 144 to nie wymieniaj monitora,po co

ale nie widzisz nie dlatego że jej nie ma

różnica jest noc i dzień,a jak włączysz ulmb/inny strobing to zapomnij

 

testowanie na pendulum to nie jest miarodajne zupełnie,poskacz kilka godzin po mieście w dying light to porozmawiamy.monitor 120+ hz ze strobingiem niszczy monitor 60hz bez w szybkim ruchu.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 21:36, Novice napisał:

różnica jest noc i dzień,a jak włączysz ulmb/inny strobing to zapomnij

 

testowanie na pendulum to nie jest miarodajne zupełnie,poskacz kilka godzin po mieście w dying light to porozmawiamy.monitor 120+ hz ze strobingiem niszczy monitor 60hz bez w szybkim ruchu.

Każdy widzi to co chce (no trzeba sobie uzasadnić zmianę monitora), czytałem też opinie co niektórych że odczuwają mega różnicę między 165 a 240 klatkami, dla rozumnego człowiek jest to abstrakcja i fantastyka. Tak jak napisałem, ja wolę kilka godzin być w mercedesie niż maluchu. Testowałem ULMB i 120Hz na Asusie PG279QE i grą Assassin's Creed Valhalla - różnica hmmm, nie warta swoich atutów kosztem jakości.

Każdy wybiera dla siebie to co uważa za najlepsze, jedni potrzebują tego drudzy potrzebują czegoś innego. Dzięki temu też jest taki wybór produktów dla wszystkich, to jest tylko moja opinia. Jest niby dużo nowinek ale bardziej to jest marketing niż realna poprawa.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Novice napisał:

ulmb 120hz i valhalla .......

jesteś strasznie zagubiony w wyborze

Po  pierwsze nie rozumiem tego "...............", to znaczy że tylko wybrane gry działają dobrze na ULMB? to tym bardziej dyskwalifikacja.

Po drugie wiem jaki sobie kupie monitor. Nie ma monitorów płaskich z VA z górnej półki, więc najpierw zobaczę Eizo i NEC.

Z tymi hercami to jest tak jak kiedyś był dobry marketing w TV, że musisz mieć 100-400 Hz żeby mieć  lepszy i płynniejszy obraz (to było wtedy kiedy był standard analogowej TV PAL 25 lub 29.97 klatki). Całe tłumy użytkowników mówiły, że obraz tak się zrobił płynniejszy że hoho - normalnie czad.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję różnicę miedzy 60 a 75Hz, ale 75Hz a 144Hz nie bardzo... niby widzę malutką różnicę ale tak małą że...

Wg mnie ZDECYDOWANIE bardziej ważne jest mieć freesync (albo gsync) z szerokim zakresem odświeżania, niż gołe 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umcacz napisał:

Wg mnie ZDECYDOWANIE bardziej ważne jest mieć freesync (albo gsync) z szerokim zakresem odświeżania, niż gołe 144Hz

Tylko że G-sync działa najlepiej poniżej 60 klatek, przy 144 klatkach różnić między czystym Hz a z G-sync praktycznie brak, co też potwierdzają licznie gracze na forach. Więc nie widzę sensu dla g-sync jak ktoś ma mocny sprzęt który potrafi swoje wygenerować. System ten został opracowany w 2013 roku, wtedy nikt nie myślał o 144 klatkach w grach i był można powiedzieć dedykowany parametrom do 60Hz czy 75Hz

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jak ma się stałe 100+ fps to może być bez g-sync. 

Jednak taka liczba fps w grach jak Cyberpunk czy chociażby Tarkov, to dla mnie pieśń przyszłości. A akurat tylko w te gry gram. Włączając RT w Cyberpunk w wysokiej rozdzielczości to właściwie można pomyśleć o 144fps za 3 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Infoposter napisał:

Po  pierwsze nie rozumiem tego "...............", to znaczy że tylko wybrane gry działają dobrze na ULMB? to tym bardziej dyskwalifikacja.

Po drugie wiem jaki sobie kupie monitor. Nie ma monitorów płaskich z VA z górnej półki, więc najpierw zobaczę Eizo i NEC.

Z tymi hercami to jest tak jak kiedyś był dobry marketing w TV, że musisz mieć 100-400 Hz żeby mieć  lepszy i płynniejszy obraz (to było wtedy kiedy był standard analogowej TV PAL 25 lub 29.97 klatki). Całe tłumy użytkowników mówiły, że obraz tak się zrobił płynniejszy że hoho - normalnie czad.

no jak będziesz grał na 120hz z ulmb w grę w której ciężko utrzymać stale 70 fps to rzeczywiście 120hz nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja testy na monitorze Asus PG279QE robiłem z kartą RTX 3080, problemów żeby utrzymać 120 klatek w Assassin's Creed Valhalla nie miałem. Tak szczerze to lepiej się grało bez ULMB, może bym musiał dłużej pograć aby to w jakiś sposób docenić, chociaż bardzo wątpię.

Cytat

Zgadzam się. Jak ma się stałe 100+ fps to może być bez g-sync. 

Ale widzisz, nikt tego głośno nie mówi w testach, różnych opisach czy poradach. Jest tylko marketing że G-syns jest nawet do 240 Hz (klatek) potrzeby.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówi. To już są detale przy dużej ilości fps.

Matryca 1ms vs inna 1ms to jest też ogromna różnica. Jeden nie będzie smużył a inny będzie. Trzeba zdać się na opinie recenzenta albo dokładnie przeanalizować jakiś obszerny test.

Co do czerni to jest mały problem. Generalnie w monitorach dla graczy doskonała czerń nie jest pożądana bo gracz esportowy chce widzieć przeciwnika w cieniu. Dlatego też uważam jak kolega Novice zauważył - trzeba mieć jeden monitor do pracy i drugi do gier. Szukając jednego do wszystkiego zawsze skazujesz się na jakiś półśrodek.

Moim zdaniem tak znienawidzona przez niektórych matryca TN to jest do gier fps najlepszy wybór. Ale do wszystkiego innego najgorsza xD Cóż ciężkie życie.

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umcacz napisał:
Co do czerni to jest mały problem. Generalnie w monitorach dla graczy doskonała czerń nie jest pożądana bo gracz esportowy chce widzieć przeciwnika w cieniu. Dlatego też uważam jak kolega Novice zauważył - trzeba mieć jeden monitor do pracy i drugi do gier. Szukając jednego do wszystkiego zawsze skazujesz się na jakiś półśrodek. 

Mając monitor ze świetną czernią/ogromnym kontrastem, możesz programowo tą czerń pogorszyć/rozjaśnić to co jest w cieniach. Natomiast mając monitor z kiepską czernią/kontrastem, tego kontrastu nie podniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, umcacz napisał:

Trzeba zdać się na opinie recenzenta albo dokładnie przeanalizować jakiś obszerny test.

Testy i recenzje można traktować z przymrużeniem oka. Jeżeli osoba która to robi nie zauważa że np. matryca jest półmat (w chyba większości monitorów dla graczy) to jak traktować to poważnie?. Nie zapominajmy że gro testów jest opłacanych sponsorowanych itd. Naprawdę rzetelnych testów jest jak na lekarstwo, w Polsce prawie takich nie wiedziałem, a jak już to tak amatorskie że nic nie wnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Novice napisał:

chłopie zdecyduj się czy my ci mamy szukać monitora czy ty nam

A gdzie jest moje pytanie odnośnie który monitor mam kupić?? - ja takiego w tytule i opisie nie widzę. To nie jest temat poświęcony problemowi typy "pomocy szukam monitora", tylko chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami i uwagami, może komuś to pomoże zaoszczędzić czas. Jak bym sam wcześniej trafił na takie informacje, to bym nie marnował mojego czasu na "chłam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich uwag typu "maryca półmat a nie żaden mat" - nie bardzo wiem co fajnego widzisz w mocniej matowych matrycach, skoro mają efekt skrzącego śniegu na powierzchni (światło się rozszczepia i widać taką mieniącą się kaszkę). Miałem taki efekt na EIZO S2231W i nie chciałbym ponownie, a z tego co zauważyłem im bardziej matowy ekran, tym mocniejszy ten efekt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kyle napisał:

Co do Twoich uwag typu "maryca półmat a nie żaden mat" - nie bardzo wiem co fajnego widzisz w mocniej matowych matrycach, skoro mają efekt skrzącego śniegu na powierzchni (światło się rozszczepia i widać taką mieniącą się kaszkę). Miałem taki efekt na EIZO S2231W i nie chciałbym ponownie, a z tego co zauważyłem im bardziej matowy ekran, tym mocniejszy ten efekt.

Ale widzisz sam przyznajesz że to żaden mat, o to mi chodzi że producent wprowadza w błąd a testujący nie widzą nawet tego, tylko o to mi chodzi. Jak oszukują na powłokach no to reszta parametrów też między bajki?

Zadaj sobie pytanie co by było gdyby producent napisał w specyfikacji "półmat" - dużo ludzi by go nie kupiło, a dlaczego? bo dużo ludzi szuka matowego a nie półmatu.

Są maty i maty, tak samo jak panele i panele. Ja tego efektu co piszesz po prostu nie mam. Półmat i lusterko to są powłoki które oszukują na kolorach - łatwiej z badziewia zrobić "wypas" dla ludzkiego oka. Przy powłokach matowych producent musi się postarać o dobry obraz.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...