Skocz do zawartości
manulx

Ocena zestawu do 17tys zł z monitorem - praca i gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, będę składał kompa do pracy (tj. wirtualizacje hyper-v, docker, programowanie w pythonie, jakieś ai etc.) oraz również do odstresowania. (:

Nie ukrywam, że dość sporo czasu mi zajęło czytanie o każdym podzespole i na co zwracać uwagę jednak jak każdy mogłem gdzieś popełnić błąd.

Z CPU stawiam na AMD, ponieważ zależy mi na wydajności i to nie tylko w grach. Już kit, że kosztuje sporo, niestety nie mogę odwlec czasowo zakupu choć wiem, że byłoby to prawdopodobnie bardziej opłacalne (kupno zapewne w styczniu). Kartę graficzną jeszcze dokładnie nie wiem, pewnie przez niedostępność referentów to jakiś niereferent - też możecie doradzić który.

A teraz zebrane produkty:

image.png.8450156434568a1cd9607740d024dbf9.png

GRAFIKA
GEFORCE RTX 3080
4000zł

CPU
AMD Ryzen 5900X
2800zł

PLYTA GLOWNA
ASUS TUF Gaming X570-Plus
818zł

RAM
G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 TridentZ
1000zł

DYSK
Samsung SSD 970 PLUS 1tb
800zł

ZASILACZ
Corsair SF750 750W 80 Plus Platinum
850zł

OBUDOWA
Fractal Design Meshify 2 XL Black TG Light Tint
800zł

Monitor
LG 34GK950F Curved NanoIPS HDR ultrawide,2k,144h
4500zł

Chłodzenie CPU
Noctua NH-D15 
500zł

Chlodzenie dodatk. x9 140mm
Noctua NF-A12
360zł

Pasta
Thermal Grizzly Kryonaut
28zł

 

Właśnie! Jeszcze kwestia RAMu - czy w 5. generacji Ryzenów też jest ograniczenie do 3733 MHz w trybie synchronicznym? Jeśli tak to wybrane przeze mnie kości powinny być git. Jeśli nie to też przyjmę chętnie jakie kości brać pod uwagę. Potrzebuję raczej 2x16GB żeby móc ewentualnie później dołożyć kolejne moduły. Każdy element układanki jest ważny, więc tak samo ważne są dla mnie Wasze wszystkie opinie oraz doświadczenia.

Pozdrawiam! (:

Edytowane przez manulx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, PC_old timer said:

Do takiego zestawu dobrze dolozyc sensownego ups'a.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś zdefiniować czym jest sensowny UPS? W jakim pułapie cenowym można szukać sensownych UPS? Dlaczego dobrze by było mieć UPSa do takiego zestawu? Rozumiem, że chodzi o stałe napięcie przede wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 12/26/2020 at 7:45 PM, PC_old timer said:

Taki ze stała sinusoidą, ja np. używam CyberPower. Zawsze to tez dodatkowa ochrona dla sprzętu. Lepsze to niż tania listwa z marketu. 

Ok, wezmę to pod uwagę, ale na razie chcę się skupić na samym komputerze. (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...