Jump to content
Sign in to follow this  
Rudinxon

Router do 4G LTE

Recommended Posts

Witam, jako że obecnie posiadam Neostradę i od miesiąca działa bardzo słabo z prędkością max 1Mb/s i rozłącza się kilka razy w ciągu dnia (Orange się tłumaczy ze to przez e-lekcje) zdecydowałem się na zerwanie umowy z neostradą (w styczniu kończy się aktualna umowa) i wziąć internet LTE od Orange. Mieszkam w małej wsi Komorowo koło Gniezna i muszę jeszcze poczekać na światłowód który w jednej części wioski już jest dlatego nie zamierzam się męczyć z neostradą i zdecydowałem się na LTE. 

Szukam teraz routera który będzie łapał dobrze LTE w moim miejscu zamieszkania. Telefon łapie sygnał LTE+ więc sądzę że router bedzie robił to jeszcze lepiej. Zastanawiałem się nad Asus 4G-AC53U który w sklepach zbiera dobre opinie. Warto zainwestować w tego Asusa?

Edited by Rudinxon

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Orange
2. ADSL (obecnie) od 12 stycznia LTE (do czasu podłączenia światłowodu)
3. Nie wiem :D Jeśli podany przeze mnie Asus będzie dobrym wyborem to jestem go w stanie bez problemu kupić.
4. 75m kw. Pokój w którym będzie router ma 30m kw.
5. Zero ścian. Router będzie stał w pomieszczeniu gdzie stoi komputer i głównie mi zależy na tym pomieszczeniu. W pozostałych pomieszczeniach nie musi być aż tak dobry zasięg ponieważ większość czasu i tak spędzam w pokoju z komputerem.
6. PC i dwa smartfony
7. Podstawowa wiedza zwykłego użytkownika. Podłączenie routera i jego podstawowa konfiguracja.

5 godzin temu, orlontko napisał:

PS:  Jak masz w telefonie kartę od Orange to potestuj czy nie jest zapchany BTS u Ciebie, bo wtedy trzeba wziąć mobilke od innego operatora 🙂

W smartfonie sprawdzałem parę razy w ciągu dnia jakie są prędkości i za każdym razem nie było problemu. Czy to były okolice godziny 12, 16, 17, a nawet późne godziny wieczorne Internet działał dobrze. A będzie to LTE od Orange bo tam mam trzy numery telefonów. A router chciałem zamówić albo teraz na koniec grudnia, lub zaraz na początku stycznia. Głównie mi zależy na tym by router dobrze łapał sygnał LTE i po kablu dostarczał go do komputera.

plan domu.png

Edited by Rudinxon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jęsli działa Ci net dobrze w domu z LTE to śmiało kupuj Asusa jak masz w dobrych pieniądzach. Kup przez neta i sprawdz w domu - bo moim zdaniem bedzie net działal niestabilnie i bedzie potrzeba kupna anteny zew. A tak masz 14 dni na oddanie sprzętu.

Edited by Zabuza
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.