Skocz do zawartości
Rudinxon

Router do 4G LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że obecnie posiadam Neostradę i od miesiąca działa bardzo słabo z prędkością max 1Mb/s i rozłącza się kilka razy w ciągu dnia (Orange się tłumaczy ze to przez e-lekcje) zdecydowałem się na zerwanie umowy z neostradą (w styczniu kończy się aktualna umowa) i wziąć internet LTE od Orange. Mieszkam w małej wsi Komorowo koło Gniezna i muszę jeszcze poczekać na światłowód który w jednej części wioski już jest dlatego nie zamierzam się męczyć z neostradą i zdecydowałem się na LTE. 

Szukam teraz routera który będzie łapał dobrze LTE w moim miejscu zamieszkania. Telefon łapie sygnał LTE+ więc sądzę że router bedzie robił to jeszcze lepiej. Zastanawiałem się nad Asus 4G-AC53U który w sklepach zbiera dobre opinie. Warto zainwestować w tego Asusa?

Edytowane przez Rudinxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij brakujące informacje  z mini regulaminu sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
PS:  Jak masz w telefonie kartę od Orange to potestuj czy nie jest zapchany BTS u Ciebie, bo wtedy trzeba wziąć mobilke od innego operatora ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Orange
2. ADSL (obecnie) od 12 stycznia LTE (do czasu podłączenia światłowodu)
3. Nie wiem :D Jeśli podany przeze mnie Asus będzie dobrym wyborem to jestem go w stanie bez problemu kupić.
4. 75m kw. Pokój w którym będzie router ma 30m kw.
5. Zero ścian. Router będzie stał w pomieszczeniu gdzie stoi komputer i głównie mi zależy na tym pomieszczeniu. W pozostałych pomieszczeniach nie musi być aż tak dobry zasięg ponieważ większość czasu i tak spędzam w pokoju z komputerem.
6. PC i dwa smartfony
7. Podstawowa wiedza zwykłego użytkownika. Podłączenie routera i jego podstawowa konfiguracja.

5 godzin temu, orlontko napisał:

PS:  Jak masz w telefonie kartę od Orange to potestuj czy nie jest zapchany BTS u Ciebie, bo wtedy trzeba wziąć mobilke od innego operatora ?

W smartfonie sprawdzałem parę razy w ciągu dnia jakie są prędkości i za każdym razem nie było problemu. Czy to były okolice godziny 12, 16, 17, a nawet późne godziny wieczorne Internet działał dobrze. A będzie to LTE od Orange bo tam mam trzy numery telefonów. A router chciałem zamówić albo teraz na koniec grudnia, lub zaraz na początku stycznia. Głównie mi zależy na tym by router dobrze łapał sygnał LTE i po kablu dostarczał go do komputera.

plan domu.png

Edytowane przez Rudinxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęsli działa Ci net dobrze w domu z LTE to śmiało kupuj Asusa jak masz w dobrych pieniądzach. Kup przez neta i sprawdz w domu - bo moim zdaniem bedzie net działal niestabilnie i bedzie potrzeba kupna anteny zew. A tak masz 14 dni na oddanie sprzętu.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...