Skocz do zawartości
Peterq

Chcę tą kartę, ale opłaca się??

Rekomendowane odpowiedzi

no tak a wiec sytuacja przejawia sie nastepujaco, z sirusa wykupili juz wszystkie radki 8500le 64 herca, tez za 333, teraz po nowej dostawie beda juz za 380, niech zyje marketing, za to sa jeszcze na tweaku, ale za 366, wiec pozostane przy tyum zamowieniu na wersje 128 z siriusa, napewno jakas gra wykorzysta te 128 ramu samsunga:) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem w sirusie tego 128 herca 8500le, ale jak babka zadzwoni potwierdzic to zmienie na 64, skoro mowicie ze lepszy, tylko te pamieci hynixa, dobre sa??

No moje sie strasznie grzeją. W sumie jest ogolnie goraco ale moje proby przetaktowania RAM skonczyly sie na niczym bo 10 MHz jakie uzyskalem wole se odpuscic. Powyzej 10MHz artefakty :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie, czyli jednak niedopatrzenie w opisach, a moze celowa dezinformacja w sklepie, ciekawe czy to moze byc podstawa do reklamacji, a napisz jak tam wyjscie tv, testowales juz?? fajnie wyglada??

Wyjscie TV jeszcze nie testowane (mam 19" monitor 8) ) ale sadze ze Hercules dba i w tym temacie o klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie karta ma standardowe taktowanie 250/500 wersja 128MB

na luzie idzie na 275/550 na 300/600 tez by poszla na luzie tylko ze pojawily sie 2 artefakty gdybym mial radiatorki na pamieciach by poszly na luzie 300/600 :)

ale pozostale przy standardowym taktowaniu 250/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy maja takie szczesc ie jak ty draniu.........pewnie ci pojdzie z dymem ten proc, a ja postanowilem ze jak pojdzie radek to se dam fsb na 166, bo jak takiemu sie udalo szynszylowi to i mi sie uda.......mam watpliwosci male, ale nie bede o tym myslal;))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) moje proby przetaktowania RAM skonczyly sie na niczym bo 10 MHz jakie uzyskalem wole se odpuscic. Powyzej 10MHz artefakty  :x

Tez tak mialem, winny jest bios ktory ustawia niskie timingi dla pamieci

dlatego nie wytrzymuja >250. Jedyne wyjscie to zmiana biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...) moje proby przetaktowania RAM skonczyly sie na niczym bo 10 MHz jakie uzyskalem wole se odpuscic. Powyzej 10MHz artefakty  :x

Tez tak mialem, winny jest bios ktory ustawia niskie timingi dla pamieci

dlatego nie wytrzymuja >250. Jedyne wyjscie to zmiana biosu.

chyba ustawia zbyt ostre timingi...

Poza tym jaki masz efekt tego ze bedziesz mial lagodne timingi i na wiecej podkrecisz? Wytrzymalosci pamieci nie nagniesz. W Radku R9700 raz zmienialem BIOSy. Na oryginalnym 3,3ns Infineony szly na 290MHz. Po zmianie BIOSu na Herculesowy karta nie krtecila sie juz na pamiecich wcale, ale ustawione timingi daly taki przyrost wydajnosci jak karta na starym BIOSie przy podkreconych pamieciach. Efekt taki sam tylko ze bylo 270MHz i timingi ostre jak miecz samuraja a tam 290MHz a timingi jak zardzwialy brzeszczot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na luzie idzie na 275/550...

...ale pozostale przy standardowym taktowaniu 250/500

Idzie na luzie ale zostaniesz przy standardowym taktowaniu...

hmmm... :lol:

 

poprostu wole byc przy standardowych niewiem czemu ale wole tak miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja niskie uzylem w tym samym znaczeniu co ostre, to mialem

na mysli ;)

 

A co do reszty to doskonale wiem o tym. Jednak chyba lepsza

wydajnosc jest przy karcie z pamieciami podkreconymi na 295 jak

teraz mam stabilnie, nawet przy slabszych timingach, niz przy orginalnym

biosie i taktowaniu 240. :?

 

Niestety nie moge tego poprzec zadnymi dowodami, bo testow nie

robilem na tym samym procku, a teraz juz mi sie nie chce mieszac,

i podmieniac BIOS, wakacje sa, lepiej przeznaczyc czas na cos innego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja wlasnie robilem i wyszla wydajnosc tak jak pisalem taka sama jak przy ostrym ale niepodkrecalnych i na slabych ale wykreconych.

To warto zmieniac na moim miejscu BIOS?

 

Chodzi o to ze podkrecajac pamiatki podkrecilbym tez rdzeń karty i poszloby synchronicznie...

 

Brales to pod uwage przy podkrecaniu? Czy kreciles same pamiatki i wynik byl taki sam jak przy niekreconych a z agrysywniejszymi timingami? Czy kreciles wtedy takze GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko pamieci. GPU bez zmian.

 

zrob pomiar przy max wykreconych jak sie da tylko pamieciach (no oczywiscie aby nie bylo artefaktow ;)) a potem wgraj nowy BIOS i zrob to samo. Zobaczysz czy cos faktycznie sie zmienilo czy wyszlo na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko pamieci. GPU bez zmian.

 

zrob pomiar przy max wykreconych jak sie da tylko pamieciach (no oczywiscie aby nie bylo artefaktow ;)) a potem wgraj nowy BIOS i zrob to samo. Zobaczysz czy cos faktycznie sie zmienilo czy wyszlo na to samo.

Zrobie tak tylko ze mam jeszcze jeno pytanko. Czy podkrecanie GPU da mi duzy przyrost mocy? I czy ma znaczenie w przypadku kart graficznych synchroniczne taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, dalem ja na stronie siriusa, ze ma dojsc przesylka pocztowa, zamowilem w sobote, potwierdzili w poniedzialek, a paczki nie ma:((( a ja juz wytrzymac nie moge, jak wy dostaliscie, przynosza do domciu czy zostawiaja tylko awizo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaaaaaaaaaaaaaa, mam 8320 pt w 2001se!! niezle jak dopiero ja karte wlozyl, a jak przeinstaluje system i wylacze badziewia w tle to z 9500 bedzie, nie?? ale jestem happy, mam dzis urodziny sam se prezent zrobilem:) na innych nie ma co liczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...