Skocz do zawartości
Gość

Problemy z grafiką w starych grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pewien problem i nadzieję że znajdzie się tu ktoś chętny i zdolny go rozwiązać. Kawałek czasu temu, kupiłem sobie na UPlay'u parę starych, nostalgicznych gier, wśród których są główni bohaterowie tego posta, czyli Prince of Persia: The Sands of Time oraz Rayman 2 The Great Escape. Podczas uruchamiania PoP pojawia się komunikat o niezgodności kart graficznych, widoczny na jednym z dołączonych zdjęć, przy czym ta niezgodność przejawia się w popsutych grafikach wody, które są nieprzezroczyste (jak widać na załączonych screenach). Jest to oczywiście drobnostka, bo poza wrażeniami estetycznymi nie powoduje to jakichś bardzo dużych problemów z samym graniem (najgorsze co mam z tego powodu, to to, że czasem gdy jakiś przycisk jest pod wodą, to muszę go szukać na czuja bo go nie widzę, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe), ale uznałem, że jak już proszę o pomoc z Rayman'em to może hurtem uda się też załatwić PoP, bo to problem z Rayman'em jest dużo bardziej dokuczliwy. Rayman podczas uruchamiania nie ostrzega o żadnych niezgodnościach, tylko od razu ładnie się uruchamia a dopiero w czasie grania okazuje się, że grafiki świecących obiektów (lumów, pocisków, portali itp.) nie wyświetlają się poprawnie, tylko tak jak na załączonych zdjęciach. I to już jest dość dokuczliwe, bo przez to wszystkie lumy wyglądają tak samo (jak niebieskie kwadraty), przez co czasem traciłem wiele żyć, próbując zebrać fioletowego luma, bo myślałem że to jakiś zbieralny lum. Czasem te lumy w ogóle się nie wyświetlają, co widać na screenach ze świątyni wody i lodu. Ślizgając się w tym poziomie, słyszę czasem dźwięki oznajmujące że właśnie zebrałem żółtego luma, ale samych lumów nie widzę, a raczej ciężko jest na takiej ślizgawicy zbierać lumy na czuja, dlatego wolałbym, żeby to zostało naprawione. Może trochę naiwnie, ale jednak żywię nadzieję, że da się to rozwiązać bez zbytniej ingerencji w komputer i wymieniania kart graficznych za niemałe hajsy, dlatego też zwracam się tutaj do was z prośbą o pomoc.

Prince of Persia 25.12.2020 15_38_00.png

Prince of Persia 25.12.2020 15_39_11.png

Rayman II 25.12.2020 15_40_13.png

Rayman2 25.12.2020 15_41_02.png

Rayman2 25.12.2020 15_42_14.png

Rayman2 25.12.2020 15_44_47.png

Rayman2 25.12.2020 15_50_53.png

Rayman2 25.12.2020 15_50_55.png

Rayman2 25.12.2020 15_51_01.png

Rayman2 25.12.2020 15_51_23.png

pop TSOT kar graf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCGamingWiki przy PoP TSoT podpowiada, żeby wyłączyć w ustawieniach efekty związane z wodą - https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Prince_of_Persia:_The_Sands_of_Time

Sprawdź tam również Raymana 2, może trafi się rozwiązanie - https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Rayman_2:_The_Great_Escape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PoP faktycznie pomogło, choć skutkiem ubocznym jest to, że woda jest teraz słabo widoczna i łatwo pomyśleć, że nie ma wody, mimo że jest i stracić potencjalną możliwość uleczenia. Tak więc będę wdzięczny, jeśli komuś uda się znaleźć takie rozwiązanie, żebym miał i rybki i akwarium. Natomiast co do Rayman'a - szukałem i niczego nie mogę znaleźć. Raczej nie ma tam rozwiązania tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry są dość stare , Rayman 2 ma ponad 20 lat , PoP jest z 2003 roku czyli za niedługo gra będzie pełnoletnia .

Przyczyn problemów może być kilka - system i jego składniki , sprzęt i oprogramowanie do niego ( np. sterowniki GPU ) .

Pamiętam jak kiedyś miałem problemy w grach m.in. z moim starym HD4850 - z powodu sterowników nie dało się grać w takie gry jak Wheel of Steel Haulin ( Haulin chodził w trybie software ) czy mechwarrior 3 ( ogromne problemy z grafiką ) , sterowniki karty też powodowały problemy przy włączonym HDR+AA w pierwszym CPU ( na mapie było miejscami uber jasno )

Znowu system mieszał mi w grze pt. BattleStation Midway - nie działała na Win XP a na Win 7 już tak ( albo odwrotnie - nie pamiętam już , wiem że się gryzła z którymś OS )

Jaki masz CPU i kartę graficzną oraz jaki system ?

Jak masz CPU z integrą to spróbuj wymusić odpalenie karty na integrze a nie na normalnym GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...