Skocz do zawartości
Jackov15

Upgrade do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

nadeszłą pora na upgrade mojego, leciwego już, sprzętu. Co tu dużo mówić, chodzi głownie o gry i rozdzielczość 1440p. Z racji wąskiego gardła, jakim zapewne będzie tutaj karta GTX 1060 SC 6BG, celuję bardziej w detale średnie. Wiem, że ta karta to mało, ale jak się uspokoi trochę sytuacja na rynku, przesiądę się na 3060 Ti, więc ta będzie tylko tymczasowa. Obecnie posiadam;

Obudowę SPC Brutus S30(więc format micro ATX)

Procesor: i5 4460

MOBO: Gigabyte b85m-d3h

Ram: 8GB goodrama DDR3 

HDD 1 TB

Chłodzenie procesora FERA 3

Zasilczas: Seasonic 500w

 

Początkowo myślałem o tej płycie: MSI b460m Mortar(479)

Procesor: Intel Core i5-10400F(699)

RAM: Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17(374)

I do tego jakiś dysk SSD, tutaj myślę że mogę spokojnie się zadowolić 512 gb.

Pytanie, czy taki upgrade ma sens i jest opłacalny, czy lepiej złożyć coś od nowa. Zaznaczę, że mogą to być również części używane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dołóż do płyty na Z490 , raptem ~100 zł więcej ( przy najtańszych płytach Z490 jak Gigabyte Z490M czy Asrock Z490 Phantom Gaming 4 ) a pozwoli wykorzystać szybsze ramy , w grach będzie 10-15 fps więcej w stosunku do ramów 2 666 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jackov15 napisał:

Gigabyte Z490M wygląda ciekawie, ASROCK z tego co widze jest ATX, więc nie będzie za duży? 

 

Będzie.

Więc zostaje tak na prawdę Z490M od Gigabyte. Swoją drogą, tę maluczką obudowę to zmieniłbym jak najszybciej... SSD :

Na m.2 NVME - Kingston A2000
SATA 2.5 cala - MX500.

Co będzie lepsze? W twoim przypadku, bez znaczenia. NVME będzie miał szybsze prędkości, ale w grach nie zrobi ci to różnicy..

Oba dyski mogę z czystym sumieniem polecić. Kingstona mam u siebie w pc, a MX500 pakowałem do każdego możliwego komputera, w którym grzebałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, główną zaletą tej obudowy były jej rozmiary. Mała, kompaktowa ?  chociaż faktycznie bywał problem z kablami i może warto pomyśleć nad czymś większym, bardziej przewiewnym. 

CO do SSD, skoro nie będzie różnicy, to chyba zdecyduję się na MX500. Też nie jestem takim zapaleńcem, żeby liczyć sekundy wczytywania gry. 

Czyli wybór padł na Z490M, i5 10400F i RAMY Vipery. 

Rozumiem że z zasilaczem większych problemów nie będzie. Markowe 500w starczy, biorąc pod uwagę późniejszy zakup 3060 Ti?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...