Skocz do zawartości
waco1994

Win10 restartuje się na zrównoważonym trybie zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć,

Rok temu po zmianie karty graficznej z gtx970 na gtx1660ti komputer zaczął się restartować w trakcie gry bądź oglądania filmików na youtube. Następowało to czasem w pierwszej sekundzie, czasem po kilku minutach a czasami po godzinie. Ekran robił się czarny, brak połączenia z hdmi i restart komputera. Doszedłem do tego, że problem znika gdy w panelu sterowania tryb zasilania zmienię ze zrównoważonego na wysoką wydajność. Analizując dogłębniej okazało się, że konkretnie chodzi o ustawienie magistrali PCI-E w ustawieniach zaawansowanych danego trybu. Gdy w tej opcji zarządzanie energią zalezne od stanu linku ustawię na wyłącz - wtedy problem z restartami znika. Działałem więc na takim trybie przez rok czasu i wszystko było w porządku, wydajność w grach i stabilność systemu, więc zapomniałem o problemie. Planuję jednak sprzedać komputer i muszę rozwiązać ten problem. Próbowałem reinstal Windows 10 wielokrotnie i nic to nie dawało,  aż w końcu postanowiłem zainstalować na czysto windows 7 bez żadnych aktualizacji. Okazało się, że na windows 7 grałem w gry na trybie zrównowazonym i problem zniknął. Co więcej, miałem wrażenie, że ogólnie system wydaje się bardziej stabilny. Wcześniej bagatelizowany przezmnie problem rozłączania się internetu (mam adapter wifi na USB) na win7 też jakby zniknął. Czy Jeśli wszystko działa dobrze na windows 7 to znaczy, że np. płyta główna bądź karta graficzna jest jakoś niekompatybilna z windows 10? Skąd te problemy? I dlaczego pojawiły się dopiero po zmianie karty graficznej, ale jednak nie wystepują po przejściu na windows 7? Czy jesli wszystko działa na windows 7, to mogę założyć, że wina nie leży po stronie hardwaru i np. śmiało sprzedawać kartę graficzną jako w pełni sprawną? Nie znam się dobrze na komputerach, więc chciałbym poznać jakie zdanie na ten temat będą miały osoby bardziej kompetentne. Pozdrawiam i poniżej dołączam specyfikację mojego PC:

procesor: Intel Core i5 4690 
karta graficzna: KFA2 Nvidia Geforce GTX 1660ti OC 
płyta główna: Gigabyte GA-b85m-D3H
pamięć ram: A-DATA 2x4GB + Kingston 2x4gb 1600mhz
zasilacz: Thermaltake SmartSE 530W
dysk SSD: Goodram SSD CX200 240GB
dysk HDD: Seagate Barracuda 500GB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...