Skocz do zawartości
manulx

Laptop do 8000zł - maksymalnie 14" do pracy i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam moblinego laptopa do pracy (programowanie, wirtualizacja, filmy, grafika, tworzenie muzyki) - chciałbym na nim mieć trzy maszyny wirtualne (Debian 10, Windows 10, Docker).

Zależy mi bardzo na mobilności, dotychczas targałem Lenovo P50, który jest bardzo fajny, ale ciężki i nieukrywam, że w delegacjach mi to jednak przeszkadzało - ekran ma mieć minimalnie 13,3", a maksymalnie 14".

Chciałbym też móc czasem na nim pograć w gry typu Europa Universalis IV, Party Hard 2, Dirt 4, PUBG, The Crew, Rime, Deadlight etc.
Nie potrzebuję na nim systemu - sam sobie ogarnę i żadnego napędu. (:

Dysk wiadomo najlepiej SSD NVMe no i tutaj 1TB mile widziane. Ewentualnie laptop z dyskiem 256GB/512GB i możliwością wymiany lub z drugim slotem to wtedy jak będzie potrzeba dokupię po prostu drugi dysk lub wymienię na większy.

Ogólnie jak przejrzałem rynek swoim okiem to przy takim rozmiarze ekranu temperatura potrafi być problemem, ale co się dziwić przy takich gabarytach - jednak na pewno są opcje lepsze i gorsze.

Mi wpadł w oko Razer Blade Stealth 13 (można sobie wymienić dysk oraz dorzucić RAMu).
https://www.x-kom.pl/p/603060-notebook-laptop-133-razer-blade-stealth-13-i7-16gb-512-win10-gtx1650ti-120hz.html
 

Myślę, że spełnia wszystkie moje oczekiwania, ale i tak wolę jeszcze zaczerpnąć opinii
Co uważacie o tym modelu Razera do moich oczekiwań? Może jest coś lepszego na rynku? Słyszałem, że w OLED szybko się wypalają piksele(?), więc pytanie czy warta jest zachodu ta matryca?

Edytowane przez manulx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak... po pierwsze wspomniany Razer nie ma ekranu OLED tylko LED WVA ? po drugie taka konfiguracja w tej cenie wypada bardzo słabo (zwłaszcza karta graficzna...). Poza tym ma wlutowane 16GB RAM, brak gniazd rozszerzeń. Ogólnie słabo.

W tej cenie i twoich wymaganiach to zostaje tylko Asus Zephyrus G14 z RTX2060MQ lub GTX1660Ti. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość 14 ma albo lutowany cały ram, albo jedną kość. W przypadku ROG G14, jest to jedna kość.

14 cale i gaming to dość dziwna kategoria, z której nie ma za bardzo co wybierać. Zazwyczaj 14 to są lapki biznesowe, które mają słabe karty, albo jakieś quadro. Też dostać taką 14 na 2060 MaxQ to będzie prawie jak Graal. Tu tylko widzę 1660.

Czekać też nie masz za bardzo na co czekać, bo nic nowego nie pojawi się. Jedynie co, to może jeszcze cena pójść w górę...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wydajności pomiędzy GTX1660Ti a RTX2060MQ jest bardzo mała (chociaż DLSS się przydaje). Poza tym jeszcze gdzieś da się dostać model z 2060 (mediaexpert ma). Co do czekania to się zgodzę, nowa wersja G14 to też conajmniej kilka jak nie kilkanaście miesięcy czekania przez trudno dostępne karty graficzne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Cóż, rzeczywiście Asus Zephyrus G14 bije Razera, a jest dużo tańszy... Co prawda nie podoba mi się design tego Asusa - klawiatura i czcionka jest wstrętna dla mnie, te LEDy z tyłu to też dla mnie zbędny bajer - lubię klasykę i prostotę. Jednak przepłacanie z powodu wyglądu kiedy wydajność jest niższa jest też bardzo słabe i pewnie wezmę tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDy na klapie są opcjonalne, ewentualnie można wyłączyć ? ja swojego G14 kupiłem w zamyśle jako laptopa biznesowego a po godzinach do grania, bardzo mi zależało na wyglądzie. No i dostałem to co chciałem - nie żaden plastik, nie gamingowy wygląd, żadnych RGB.

Co do czcionki - fakt, jest... inna. Sama klawiatura jest bardzo wygodna, ciemny model ma lepsze podświetlenie (białe klawisze + białe podświetlenie = nic w dzień nie widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, roar.RAR napisał:

Większość 14 ma albo lutowany cały ram, albo jedną kość. W przypadku ROG G14, jest to jedna kość.

14 cale i gaming to dość dziwna kategoria, z której nie ma za bardzo co wybierać. Zazwyczaj 14 to są lapki biznesowe, które mają słabe karty, albo jakieś quadro. Też dostać taką 14 na 2060 MaxQ to będzie prawie jak Graal. Tu tylko widzę 1660.

Czekać też nie masz za bardzo na co czekać, bo nic nowego nie pojawi się. Jedynie co, to może jeszcze cena pójść w górę...

Dokładnie tak jak pisze kolega, 14 calowe to są głównie biznesówki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wspomniany ROG G14,który naprawdę ma bardzo dobre parametry,a przy tym solidne wykonanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele Asus rog g14 będą dostępne. Czekam również na ten model. Miałem kupioną wersję G14 z R9 i GTX 2060 ze względu na to że koledze padła płyta główna i był problem z częściami to postanowiłem odesłać go z powrotem do xkoma. Drugim powodem była dziwnie zachowująca się bateria oraz błąd w opisie xkomu, ponieważ model, który zamówiłem miał być a anime matrix (czy jakoś tak) a otrzymałem bez. Była to jedna sztuka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiaodmo miedy trafia do sprzedaży nowe zephyrusy g14? Polowałem w xkomie na wersję z 1660ti i dzisiaj miałem brać, bo w piątek była dostępna, a teraz już niestety otrzymałem informację że nie mają na stanie i jest wycofany ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...