Skocz do zawartości
Zongy

Rtx 3060 ti czy te podzespoły będą dobre???

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałbym dylemat, bo Ryzen 5 5600X jest wydajniejszy od tego intela, ale też i trochę droższy. Znów niezła płyta główna pod AMD będzie tańsza. Ja bym radził wejść w 5600X, albo dołożyć do i7-10700KF.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz zintegrowanej grafiki w procesorze, to wersja KF jest tańsza a główną różnicą jest właśnie brak zintegrowanego układu graficznego. W KR System wersja KF kosztuje 1555zł. Znam ten sklep, bo kilka razy już zamawiałem od nich graty gdy składałem komputery i zawsze było wszystko ok, a zazwyczaj wychodziło u nich najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie MSI GeForce RTX 3060Ti Ventus 3X OC 8GB GDDR6 powinna być bardziej wydajna poprzez wyższe taktowanie rdzenia, ale na stronie sklepu Ventus 2X ma takie same parametry, jak Ventus 3X. Albo to jakiś błąd, albo MSI narobiło tyle wersji, że różnią się tylko chłodzeniem i podświetleniem, a wydajność pozostaje bez zmian. Dopłacać znów do karty, która nie będzie w zasadzie dawać różnicy w wydajności....

Co do całego zestawy, to zmieniłbym chłodzenie na trochę lepsze, bo ta Fera to tak średnio. Nie jest zła, ale ja mając ją u siebie dołożyłbym parę złotych do czegoś lepszego. Pamięć RAM będzie lepsza G.Skill RipjawsV Pamięć DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5,5k to zmieścisz się z Z490 https://www.x-kom.pl/lista/u222sv7qa

  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 Blackout
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4/ac
  • Intel Core i5-10400F

Grafikę poluj tam, gdzie są dostępne od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaming x jest wyżej od ventus. z poprzednich generacji ludzie narzekali na głośne chłodzenie w ventusie. być może coś poprawili ale u innych producentów jest podobnie. lepsze chłodzenie jest zarezerwowane dla najdroższych modeli.

co do ramu to z tego co widzę różnica między 2666 a 3200 to 10fpsów

Edytowane przez hakomo2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2666 już mało kto kupuje, a jeśli już, to kompletny laik. Z resztą autor tematu sam wymienił pamięci 3200Mhz, co jest według mnie minimum od którego można startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wysio napisał:

2666 już mało kto kupuje, a jeśli już, to kompletny laik. Z resztą autor tematu sam wymienił pamięci 3200Mhz, co jest według mnie minimum od którego można startować.

Ram jest tak tani, ze nie brac  co najmniej 3733 cl17 to glupota i zabijanie wydajnosci procka, przeciez to kwestia dolozenia moze 50zl, w skali budzetu calej skrzynki to tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 15:18, tyr83 napisał:

Ram jest tak tani, ze nie brac  co najmniej 3733 cl17 to glupota i zabijanie wydajnosci procka, przeciez to kwestia dolozenia moze 50zl, w skali budzetu calej skrzynki to tyle co nic.

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...