Skocz do zawartości
Lazerhawk

Jaki Monitor 27 cali WQHD 144/165Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam monitora do kwoty 2000 zł. Omijam szerokim łukiem wszelkie modele z zakrzywionym ekranem, dlatego szukam 27 cali o płaskim ekranie.

Przeglądałem trochę ofert, ale nie mam konkretnego faworyta, dlatego chętnie zasięgnę opinii w kwestii wyboru konkretnego modelu

Poniżej przykładowe modele, na które zwróciłem uwagę.

https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html
https://www.x-kom.pl/p/515664-monitor-led-27-asus-tuf-vg27bq-hdr.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądałem się za monitorem, mając podobne założenia, tzn. 27 cali, 1440p, płaski ekran - choć patrzyłem raczej z ciekawości niż z realnej potrzeby - obecny Dell 2007WFP nie chce się poddać, więc nic na siłę, ale powoli zaczynam myśleć o zmianie.

Moją uwagę przykuły Dell S2721DGF(A) (bliźniacza konstrukcja do LG 27GL850, ale ponoć na nowszej/lepszej rewizji matrycy niż w LG), Gigabyte G27Q oraz Gigabyte M27Q. Przy M27Q ludzie jednak zwracali uwagę, że układ pikseli jest odwrócony, czyli zamiast RGB jest BGR, co może mieć wpływ na czytelność czcionki - ponoć można sobie to dostroić w ustawieniach cleartype w windowsie, aby było poprawnie, ale istnieją programy, które z tych ustawień nie korzystają; do tego ustawienia cleartype działają globalnie, więc może być bryndza, jeżeli będzie się miało podłączony inny ekran o układzie RGB. Niestety nie wiem, na ile faktycznie może być to problematyczne, nie miałem do czynienia z takim ekranem.

W tej chwili prawdopodobnie zdecydowałbym się na Della S27DGF(A), ale obecnie jest ciężko z jego dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie powoli szykuje się do przesiadki na WQHD i skupiłem się na wyżej wymienionych modelach.

Na razie czekam, bo S2721DGF w xkomie będzie dostępny jakoś na początku stycznia, a mam tam kupon to chce wykorzystać ? Jak go dalej nie będzie, to chyba wezmę tego giga, ale zakrzywionego.

Korzystałem z tego Nitro VG271USBMIIPX, to mogę co nieco o nim powiedzieć. Dla mnie, największa wada to brak regulacji góra dół. Druga, bardziej poważna to czarny przy włączonym HDR. Nie wiem czy to standard we włączonym HDR, ale kolor czarny jest tak dziwnie wyblakły, że aż żal na to patrzeć. I w ogóle od czytania tekstu z włączonym hdr, oczy niesamowicie bolą. Fakt, że to nie jest mój codzienny monitor i gdybym go miał na daily, pewnie bym się przyzwyczaił. Backlight bleeding nie jest jakiś uciążliwy, jest w pełni akceptowalny - standard przy cienkich ramkach. Niemniej jednak, jak grałem w Cushime czy CP2077 no to ładnie to wyglądało. Cushima na ps4 pro zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Tyle ode mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... nie brałem pod uwagę Della, ale wygląda naprawdę dobrze, jak za tę kasę... Jakoś ta marka nie kojarzy mi się ze sprzętem "rozrywkowym", a raczej korpo-wyposażeniem biur.

Chcę mieć płaskie WQHD 27 cali, żeby go ładnie zestawić z NEC PA271Q. Jeden do pracy, a drugi do pozostałych zastosowań. Chyba też poczekam do stycznia.

Edytowane przez Lazerhawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O LG 27GL850 słyszałem same dobre opinie (pomijając te o występującym problemie z blb w niektórych egzemplarzach) i wydał mi się idealnym monitorem dla mnie. Niestety w momencie zakupu nowego monitora jego dostępność była bardzo słaba....

Kupiłem wskazany przez Ciebie Asus TUF VG27BQ oraz Aorus FI27q w celu porównania i pozostawienia sobie jednego z nich. Zestawiając dwa monitory obok siebie wybrałem ten drugi. Trafiłem na słabą sztukę Asusa, a całkiem niezłą Aorusa jeśli chodzi o matryce. Dodatkowo w porównaniu do Aorusa kolory wydały mi się przygaszone, nawet po dwóch dni zabawy z kalibracją obu monitorów. Nie przekonała mnie niższa cena i słuchawki dołączane do Asusa :) Korzystam z Aorusa już ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Gdybym kupował dzisiaj monitor to bym nadal poważnie myślał o LG27GL850, ale nie żałuje zakupu Aorusa i nie widzę potrzeby zmiany na co innego :)  Kupowałem Aorusa FI27Q za 2599zł, obecnie jest on dostępny za około 2100 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około roku sam używam LG 27GL850-B i jest to chyba najlepszy zakup, jakiego dokonałem. Kolory nim to istna bajka, wiadomo, z czerniami nie jest najlepiej, ale myślałem, że będzie dużo gorzej. Monitor posiada typowe problemy każdego IPS, ale w moim modelu BLD jest niewielkie w prawym dolnym roku. Nie przeszkadza to w żadne sposób w codziennym użytkowaniu. Smużenie praktycznie nie występuję, więc testy w internecie pokryły się w 100%. Bardzo polecam - w dwóch słowach
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to znowu jakby skopcił mi się obecny ( a jakoś nie chce), to brałbym tego acera nitro, ale w wersji VA, żeby mieć czarny czarny i bez srebrzeń. Co prawda jest on zakrzywiony i nie wiem czy by mi to odpowiadało tak od razu, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, zwłaszcza, że akurat ten model ma małe zakrzywienie. Ma świetne parametry jasności i kontrastu.

https://www.x-kom.pl/p/553916-monitor-led-27-acer-nitro-ei272urpbmiiipx-curved-czarny-hdr.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 13:19, Saper11 napisał:

Od około roku sam używam LG 27GL850-B i jest to chyba najlepszy zakup, jakiego dokonałem. Kolory nim to istna bajka, wiadomo, z czerniami nie jest najlepiej, ale myślałem, że będzie dużo gorzej. Monitor posiada typowe problemy każdego IPS, ale w moim modelu BLD jest niewielkie w prawym dolnym roku. Nie przeszkadza to w żadne sposób w codziennym użytkowaniu. Smużenie praktycznie nie występuję, więc testy w internecie pokryły się w 100%. Bardzo polecam - w dwóch słowach
 

Potwierdzam słowa Saper11 odnośnie tego monitora. Monitor petarda;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...