Skocz do zawartości
Meephit

Jaki procesor do RTX 3070 i streamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę Gigabyte GA-A320M-S2H z chipsetem A320 8 GB ramu i dysk m.2 na system i nie wiem czy będzie to działać z nowym RTX 3070 

Aktualnie mam Radeon RX 570 i AMD Ryzen 3 3600 g ale chciałbym kupić np. ryzena 5 albo 7 ale nie wiem czy z moją płytą da rade

 

Edytowane przez Meephit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego CPU jak Ryzen 3 3600G , z linii R3 są modele 2200G i 3200G .

Modele z serii G są oparte o architekturę Zen ( seria 2xxx ) lub Zen+ ( seria 3xxx mimo nazwy sugerującej Zen 2 ) .

Zmiana tego R3 na R3 3100/3300X mimo takiej samej ilości rdzeni  / wątków już da sporo , w grach jest wydajniejszy niż R5 2600 .

Oczywiście jak masz kasę to możesz nawet kupić R5 3600 , wg. mnie modelu R7 3700 nie ma za bardzo sensu brać .

Zresztą jak chcesz w pełni wykorzystać kartę to bez zmiany CPU się nie obejdzie , wcześniej zaktualizuj bios na najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 16:46, reyden napisał:

Nie ma takiego CPU jak Ryzen 3 3600G , z linii R3 są modele 2200G i 3200G .

Modele z serii G są oparte o architekturę Zen ( seria 2xxx ) lub Zen+ ( seria 3xxx mimo nazwy sugerującej Zen 2 ) .

Zmiana tego R3 na R3 3100/3300X mimo takiej samej ilości rdzeni  / wątków już da sporo , w grach jest wydajniejszy niż R5 2600 .

Oczywiście jak masz kasę to możesz nawet kupić R5 3600 , wg. mnie modelu R7 3700 nie ma za bardzo sensu brać .

Zresztą jak chcesz w pełni wykorzystać kartę to bez zmiany CPU się nie obejdzie , wcześniej zaktualizuj bios na najnowszy

A musiał bym zmieniać zasilacz na jakiś mocniejszy? Aktualnie mam  SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze a 2 sprawa to czy RAMu 8 GB wystarczy do RTX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 16:30, Meephit napisał:

Mam płytę Gigabyte GA-A320M-S2H z chipsetem A320 8 GB ramu i dysk m.2 na system i nie wiem czy będzie to działać z nowym RTX 3070 

Aktualnie mam Radeon RX 570 i AMD Ryzen 3 3600 g ale chciałbym kupić np. ryzena 5 albo 7 ale nie wiem czy z moją płytą da rade

 

U producenta sobie sprawdz czy do twojej plyty jest bios z obsluga ryzenow 3000.

Sugerowany zasilacz do rtx 3070 to 550W, ale mozliwe, ze twoj starczy, bo taki np. ryzen 3600 jakos sczegolnie duzo pradu nie bierze w grach. 8 giga ramu to bedzie za malo do komfortowej gry. Do RTX 3070 przydalby sie monitor 1440p zeby wykozystac jej moc.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...