Skocz do zawartości
FlipiX

Mój napęd nie czyta płyt o wyższej pojemności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam spory problem z moim napędem. Tak jak w temacie mój napęd ma spore problemy z płytami o wyższej pojemności. Pokażę to na przykładzie wyjętym z życia. Jakiś czas temu kupiłem wersję pudełkową gry mass effect: andromeda, która składa się z sześciu płyt cd i z każdą kolejną płytą mój komputer radził sobie coraz gorzej, czyli coraz rzadziej je znajdował i musiałem w kółko otwierać i zamykać napęd aż w końcu znajdywało. Było to bardzo nie przyjemne doświadczenie ale dobrnąłem do końca. Teraz próbuję z kolejną grą ale system już nawet nie znajduje przy dwudziestej próbie. Dodam tylko, że Gothica 1 również z płyty system znajduje bez problemu nawet za pierwszym razem. Teraz pytanie do was czy da się coś jeszcze zrobić czy dysk do wymiany? Nie jestem oblatany w temacie więc jak ktoś coś wie to niech da w miarę proste instrukcje. Z góry dzięki

Edit: Zapomniałem dodać że teraz próbowałem zainstalować nfs: heat, który podobnie jak mass effect jest na wielu płytach i nawet pierwszej mi nie znajduje.

Edytowane przez FlipiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy tylko z płytami CD czy DVD też .

A co z płytami nagrywanymi CD-R czy CD-RW - czyta / nagrywa czy też ich nie widzi ?

Obstawiam że to albo laser od CD pada albo zwyczajnie jest zanieczyszczona soczewka .

Jak pada laser to nie wiem czy opłaca się robić - nowy napęd DVD to koszt 60-70 zł .

PS. Temat jest w niewłaściwym dziale , właściwy dział jest drugi od góry - zresztą w tytule masz cdrom .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Źle to chyba ująłem ale NFS: Heat jest płytą DVD-Rom. Sprawdziłem czy komputer znajdzie grę z płyty CD-Rom i bez problemu się udało

2. Po sprawdzałem parę starych płyt CD-R i CD-RW i znalazło mi tylko CD-RW 

3. Czyściłem niedawno napęd bo doradzano mi to i niestety nic to nie dało

4. Raczej wolałbym to robić w ostateczności ale ta opcja wchodzi w grę bo mam sporo starych gier, które będę chciał jeszcze ograć

5. Dzięki bardzo nie byłem pewien właśnie gdzie do jakiego tematu to dać bo myślałem że chodzi konkretnie o płyty, a mi bardziej chodziło o sam napęd, ale będę wiedział na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...