Skocz do zawartości
keruzam

Przejściówka ssd m2 key "M" na SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptop SAMFUNG RF511 i zamierzam usunac stary dysk twardy HDD i wpiac zamiast niego dysk SSD zeby go pryspieszyc. Posiadam juz dysk SSD z końcówką "M". Szukam jakiejs przejsciowki, podobnej do tej: https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-m2-ssd-sata3-sata-m-2-ngff-adapter-7308007528 z tym ze tutaj jest dostepny tylko key "m+b" a mój key "m" jest nieobsługiwany. Czy jest dostapna taka przejsciowka? jak to zrobic? Czy to bedzie działało? Dziekuje za informacje :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przejściówka z linku jest dla dysków m.2 SATA (kupiłem taką za ok 10zł, czasami się przydaje), dysk na m.2 NVME na tym działał nie będzie.

Moim zdaniem lepiej kup zwykły dysk SSD 2,5" na SATA zamiast kombinować z przejściówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ten laptop mam juz 8 lat i zamiast wydawac kase na nowy dysk wole wydac wiecej ale na nowy lapek. Chce tak to zrobic zeby wydac nie wiecej niz 100zł. *dysk juz mam bo zachowal mi sie jak robilem upgrade PC

No i własnie nie kumam tego, moze nie ma takiej przejsciowki i polaczenie tego jest niemozliwe?

Edytowane przez keruzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, keruzam said:

Ok tylko ten laptop mam juz 8 lat i zamiast wydawac kase na nowy dysk wole wydac wiecej ale na nowy lapek. Chce tak to zrobic zeby wydac nie wiecej niz 100zł. *dysk juz mam bo zachowal mi sie jak robilem upgrade PC

No i własnie nie kumam tego, moze nie ma takiej przejsciowki i polaczenie tego jest niemozliwe?

Sama przejściówka się znajdzie, ale bez cudowania z UEFI to nie będzie bootowalne (o ile ten lapek ma UEFI, a nie BIOS - sprawdź).

Ostatnie 4 posty z tematu zbiorczego o SSD:

https://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page/470/?tab=comments#comment-4115584

Szczerze, to bym się nie bawił w takie akcje. Kup sobie MX500 250/500GB i zamontuj, a dysk NVMe który Ci został wrzuć z powrotem do PC - będzie mniej kombinowania :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...