Skocz do zawartości
boromir13579

Laptop do projektowania/grania - do 8500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

@boromir13579 nie szkodzi, sam też się dzięki temu dokształcam ? Z tego co sprawdzałem (na przykładzie RTX2070) to różnica pomiędzy zwykłą wersją a wersją Super to to że ta druga ma więcej rdzeni CUDA. Wersja Super Max-Q cały czas ma więcej rdzeni niż podstawowa 2070, ale przez to że jest wersją energooszczędną to ma przycięte zegary pamięci i rdzenia oraz obniżone ogólne TDP. W sumie to wychodzi na to że mając do wyboru RTX2070 i RTX2070 Super Max-Q w takiej samej cenie to bardziej się opłaca wziąć tą drugą. Mniej prądu - niższe temperatury pracy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chciałbym odnowić wątek.

Jakie zmiany zaszły na rynku przez ubiegły rok?
Nurtuje mnie przede wszystkim pytanie czy warto na ten moment kupować laptop czy np. poczekać na okres poświąteczny albo styczeń. Nie pali mi się jakoś, dlatego jak się da to wolałbym poczekać jeszcze któryś miesiąc, jeśli będzie warto.

Podsumowując szukam na ten moment czegoś:
- do 10k
- z RTX3xxx - najlepiej jak najlepsza karta
- AMD 7/9 albo Intel i7/i9
- min. 16GB RAM
- min. 1 TB SSD
- najlepiej ponad 17cali DOBRA matryca
- dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...